Kunstiõppurid näitavad maalilaagri pilte

Nii Jõgeva kui ka Põltsamaa kunstikoolis saab praegu näha suvise maalilaagri töid. Jõgeva kunstiõppurid sooritasid oma laagripraktika kodulinnas Jõgeval, Põltsamaa omad aga sedakorda kodust hoopis kaugel Soomes.

Jõgeva Kunstikooli tänavuse maalilaagri korraldamise tegi eriti keeruliseks asjaolu, et kaks kursusejuhendajat pidid peatselt pärast õppeaasta lõppu koolist lahkuma: Ebe Kofugata lapsepuhkusele ja Käty Aasmäe-Gavriilidis oma uuele kodumaale Kreekasse. Niisiis otsustati laager teha Jõgeval ja kahes jaos: juunis sooritasid maalipraktika need kursused, kelle juhendajad lahkumas, ülejäänud tegid seda augustis.

Jõgeva spordikeskuse Virtus fuajeesse pandi üles enam-vähem kõik maalilaagris valminud tööd, mille hulgas nii pliiatsi ja söe-sangviinijoonistusi kui ka akvarelle. Enamasti jäädvustasid kunstiõppurid just Jõgeva linna hooneid.

„Kui õpilased linnas joonistamas ja maalimas käisid, tundis nii mõnigi huvi, kus neid pilte pärast näha saab,“ ütles Jõgeva Kunstikooli direktor Anne Nurmik. „Nüüd siis ongi paras aeg neid vaatama tulla. Mõni jõgevlane võib mõnelt pildilt oma kodumajagi leida.“

Kui kauaks laagripildid üles jäävad, pole veel otsustatud. Ilmselt saab neid vaadata niikaua, kuni tekib vajadus samasse paika uus näitus üles panna.

Põltsamaa Kunstikooli viisteist õpilast olid augusti algul maalilaagris Põltsamaa sõpruslinnas Kokemäel. Laagri ajaks anti põltsamaalaste käsutusse vana juustutööstus, kus praegu asub kunstigalerii. Ööbitigi galerii ruumides, süüa tehti endale sama maja köögis. Peale joonistamise ja maalimise loodi laagris installatsioone teemal „Viikingite leiud Kokemäel“, materjaliks juustutööstuse renoveerimata teiselt korruselt leitud kola.

Installatsioone saab Kokemäel näha praegugi. Ka maalid ja joonistused olid kõigepealt kuu aega väljas Kokemäel ning alles pärast seda sai neid näha kodulinna kunstipublik. Põltsamaa Kunstikooli keldrikoridori seintele jäävad need üles kuni jõuluhindamisteni.

Soome-reis kujunes Põltsamaa kunstiõppuritele aga väga harivaks: Kokemäel said nad kuulata Taina Repo ja Pekka Tammi huvitavaid ajalooloenguid ning osaleda Christina Prepula graafikatunnis. Elamuslik oli ka käik Christina ja Seppo Prepula kunstipäraselt kujundatud kodusse. Helsingis jõuti enne laevaga koduteele asumist käia Kiasmas ja Ateneumis. Maalilaagrit aitasid korraldada Kokemäe linnavalitsus ja Lions-klubi ning Hanna Hakala ja Petri Rosu.
iii
RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus