Kunstikool leidis sõbrapäeval uusi sõpru

“Mõtlesime, et poleks paha endale sõbrapäevaga seoses ka uusi sõpru leida. Ja kuna me arvasime, et kõige rohkem rõõmu võiks meiega koos sõbrapäeva tähistamisest olla lastekodulastel, siis kutsusimegi külla lähima lastekodu elanikud. Ja nad tulid rõõmuga,” ütles Jõgeva Kunstikooli juhataja Anne Nurmik.

Sissejuhatuseks ja üksteisega harjumiseks mängisid kunstikooli ja lastekodu lapsed kõigepealt koos tutvumisele suunatud loovmänge. Seejärel asuti pikka ühispilti maalima.

“Kuna ühes tükis ei võimalda meie ruumid kümne meetri pikkust pilti maalida, aga väiksem poleks meie meelest jälle piisavalt pikk olnud, siis maalisime lühemate tükkide peale, mille hiljem kokku kleepisime,” ütles Anne Nurmik.

Et päris sõbrapäevani oli natuke aega, polnud veel hilja sõbrapäevakaarte teha. Ja kunstikooli õpetajatel oli selleks välja pakkuda vahvaid ideid.

Hea pererahvas pakub külla tulnud sõpradele ka külakosti. Kunstikooli pere pakkus sõbrapäevakülalistele kringlit, küpsiseid ja viinamarju. Viimaseid tundus esmapilgul olevat kaht värvi, ent tegelikult osutusid oran˛id viinamarjad siiski kuulikesteks lõigatud tooresteks porganditeks.

Sõbrapäeval tehakse ikka ka kingitusi. Kunstikoolis võeti enne sõbrapäeva ette nn puutumatute tagavarade revideerimine ning leiti hulk õpilaste töid, mida nad mingil põhjusel koju polnud viinud, ent mis väga hästi kingitusteks sobisid. Ja sellised loomingulised kingitused võeti tänuga vastu.

Mõistagi tutvustati külalistele ka kunstikooli kui niisugust ja vaadati üle kõik selle käsutuses olevad ruumid. Metsatarekese laste jaoks lõppes “kunstikallakuga” sõbrapäev aga käiguga Jõgeva kultuurikeskusse, kus on praegu üleval kunstikooli neljanda kursuse näitus “Ilu ja oskus”.

“Meie lastele meeldis kunstikoolis kõige rohkem pika pildi maalimine. Käpuli põrandal olles ja nii suure paberi peale neil ju tavaliselt kusagil joonistada ei lasta,” ütles Metsatarekese kasvataja Maire Raudsepp.

Tema sõnul tähistasid nende kasvandikud sõbrapäeva majasisese postiteenistuse käivitamise ja tordisöömisega ka kohapeal, aga need üheksa last, kes kunstikoolis külas käisid (just niipalju mahtus reisijaid lastekodu väikebussi), said veel ühe lisa-sõbrapäeva.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus