Kultuurikeskuses õnnitleti väärikat juubilari Asta Paeveeri

Jõgeva kultuurikeskuses õnnitleti eile Jõgeva linna ja valla aukodanikku Asta Paeveeri, kellel eelmisel nädalal täitus 90 eluaastat.  Optimistlik ja elurõõmus juubilar säras publiku ees oma tuntud headuses, rääkis lustakaid lugusid ja vaatas märkmeid prille  kasutamata.


Mitmekülgne Asta Paeveer on aastate jooksul jäädvustanud end Jõgevamaa kultuurilukku mitmetel aladel: pedagoogina, koorijuhina, giidina, Arukate Akadeemia loojana… Nagu toonitas juubeliaktust juhtinud Mai Treial, ei leidu vist maakonnas palju neid inimesi, kes poleks aastate jooksul Astaga kokku puutunud.

„Tema elurõõmus meel ja optimism on puudutanud kõiki, kes temaga on kohtunud,” kinnitas Treial.

Jõgeva abivallavanem Arvo Sakjas nimetas Asta Paeveeri seepärast õigustatult Jõgeva valla kõige positiivsemaks inimeseks.

Avaldati arvamust, et Asta sünniaasta ja vanus ning tema tegutsemistahe ei sobi omavahel kokku. „Number 90 on ju ümberpööratult 60,” naljatles juubilar ise.

„Vanadus on vabadus ja tarkuse viljaait. Kõike, mida oled elu jooksul sinna kokku kogunud, saad nüüd jagada. Kui on vaid kuulajaid,” rääkis Asta Paeveer oma tänusõnavõtus.

Seepärast pani ta 18 aastat tagasi aluse ka unikaalsele ühendusele – Arukate Akadeemiale. Kui palju huvitavaid inimesi ja põnevaid teemasid on seeläbi Jõgeval eakate inimesteni jõudnud, annab kokku lugeda. Veel kuni eelmise aasta sügiseni vedas Asta akadeemiat ise, kuid siis usaldas ta juhtohjad Mai Treialile.

Asta Paeveeri põneva ja pika elu alus on nooruslik energia ja uudishimu, mis teda ikka ajas on edasi kandnud. Nüüdki toonitas ta õnnitlejatele, et tervise alus on hea tuju.

„Vormis hoidmiseks on vaja tegutseda, sest igaüks on nii vana, kui ta ennast ise peab. Vanaduse suurim kurbus on selles, kui sind unustatakse.”

Seepärast toonitas Asta Paeveer nüüdki: „Olge erksad, olge elurõõmsad. Hea tuju elu alus, naerata, kui elu valus.”

Selle juhtmõttega on ta purjetanud läbi elu 90 aastat.     

TIIT LÄÄNE

 

blog comments powered by Disqus