Kuidas valida õige sõrmus

SISUTURUNDUS

Kui kaelakee või kõrvarõngaste kinkimine võib tunduda üsna lihtne, siis lood on pisut keerulisemad sõrmuse valimisel. Sõrmuse kinkimine on tavaliselt intiimsem ja personaalsem, rääkimata siinkohal veel faktist, et sõrmus tähendab tavaliselt kihlumist ja abielu.

Ükskõik millise tähtpäeva jaoks soovid sõrmuse osta, sobiva ehte valimisel kehtivad mõned teatud põhireeglid, mis aitavad sul välja selgitada, milline sõrmus on see üks ja õige.

Kuld vs hõbe

See vastasseis on pea sama vana kui ehete ostmine ise: kumb on siiski parem, kas kuld- või hõbeehted?

Kullast sõrmused on tuntud oma vastupidavuse ja luksusliku välimuse poolest. Pole sugugi võimatu, et kuldsõrmus peab vastu mitukümmend aastat ning näeb välja täpselt samasugune nagu ostuhetkel. Seejuures on kulla üks suurimaid eeliseid naturaalne ilu ja püsivus – kuldehteid pole vaja väga palju hooldada, kuna need ei kipu oma loomulikku läiget nii kergelt kaotama.

Kui kombineerida kuldsõrmus kaunite briljantide või isegi teemantitega, on tegemist võrreldamatu kingitusega, mis garanteerib sooja vastuvõtu kingisaaja poolt.

Hõbesõrmused ei jää aga sugugi kaugele maha kuldehetest. Hõbeehete üks suurimaid eeliseid on hind, olles tihtipeale kordades soodsamad kui kuldehted. Hõbe sobib hästi ka iga riietusega, samas kui kuldehted ei pruugi olla igaühe maitse järgi. Miinusküljelt tuleb hõbeda puhul arvestada ka pisut suurema hooldustööga, kuna hõbe võib aastate jooksul pisut tuhmuda.

Kõige olulisem on aga arvestada kingisaaja isiklikku maitset. Igaühel on kujunenud välja kindel eelistus selle osas, kas süda tõmbab rohkem kulla või hõbeda poole. Piisab vaid sellest, kui jälgid, milliseid ehteid kannab kingisaaja igapäevaselt ning nii saadki selgelt aru, kas tasuks mõelda kuld- või hõbesõrmusele.

Kuidas saada teada sõrmuse suurus?

Sõrmuse kinkimise teeb eriti raskeks suuruse küsimus, mis ei ole päevakorraline kaelakee või kõrvarõngaste ostmisel. Paraku ei ole ka võimalik sõrmuse suurust niisama küsides teada saada, kuna niiviisi annaksid üsna selgelt mõista, et plaanid teha kingituse. See tähendab, et suuruse väljaselgitamiseks tuleb olla pisut kavalam.

Kõige kindlam viis on hiilida kingisaaja ehtekarbi juurde ja leida mõni sõrmus, mille pealt saaksid võtta õige mõõdu. Alati ei ole see aga võimalik, seega võid näiteks alternatiivina minna üheskoos kaubanduskeskusesse, et seal „niisama huvi pärast“ uurida ehteid ja proovida erinevaid mudeleid. Kui soovid minna seda teed, pead olema üsna ettevaatlik, kuna juveelipoe külastus võib su plaani avaldada.

Kui suuruse väljaselgitamine ei õnnestu, võid lihtsalt valida sõrmuse sisetunde järgi. Sõrmuse suurust on alati võimalik hiljem muuta ja kohandada vastavalt kandjale!

Millises stiilis sõrmus valida?

Viimase asjaoluna tuleks kaaluda ka sõrmuse üldist stiili ning seda, milline on kingisaaja personaalne stiil. Kas ta naudib ekstravagantsemaid riideid ja ehteid? Või eelistab ta tagasihoidlikku stiili? Sõrmused võivad küll olla väikesed, kuid on suur vahe sellel, kas valid kingituseks sõrmuse, mis on kaunistatud ühe teemantiga või terve rea rubiinidega.

Kõige kindlam viis, kuidas valida lähedasele täiuslik sõrmus, on lähtuda tema isiksusest ja üldisest maitsest. Jälgi tema riietust ja ehteid, mida ta kannab igapäevaselt. Nii saad väga lihtsa vaevaga teada, milline sõrmus võiks hästi sobida tema olemasolevate ehete juurde ning võid olla kindel, et sinu kingitus toob ka palju rõõmu.

blog comments powered by Disqus