Kristlikud noored kogunevad Põltsamaale talvepäevadele

Põltsamaa on kujunenud kohaks, kus kristlikud noored oikumeenilised talvepäevi läbi viivad. Selle nädala lõpul, 1.‒3. veebruaril toimuvad juba 22. kristlike noorte talvepäevad, kus osalevad noored üle terve Eesti.


EELK Põltsamaa Niguliste kogudus, õpetaja Markus Haameriga eesotsas ja kohalik nelipühi kogudus korraldavad noorte talvepäevi koos juba 12ndat aastat. Osalejate hulgas on ka nelipühi ja babtistikoguduste noori, seekord loodavad korraldajad laagriliste hulgas näha ka metodiste.

Küsimusele, miks üleriigilisi kirikunoorte talvepäevi Põltsamaal korraldama hakati, vastas Markus Haamer, et kunagi tegutses Põltsamaal misjonärina Soomest pärit Mika Tuovinen, kellel tuli muude ülesannete kõrval ka noortega tegeleda. Alguses koguneti ainult suvelaagrisse, hiljem tekkis mõte hakata ka talvel laagreid korraldama.

Seekord osaleb talvepäevadel koos korraldajatega 140‒150 inimest. Algul toimus kogu laagri tegevus kirikus, kuid talvepäevade populaarsuse kasvades viidi osa tegevusest üle kultuurikeskusesse ning õhtused kokku saamised hakkasid toimuma kiriklas.

Seekordsete talvepäevade teema „Igapäevased imed“ paneb märkama imesid meie elus ja seda, kui ilus on elu meie ümber. Enamus ettevõtmistest on ette nähtud kirikunoortele, aga on ka üritusi, kuhu kõik on oodatud.

Talvepäevad algavad kirikus Emmause missaga kell pool kuus, Laagri avaüritus on üks kolmest kuhu oodatakse kõiki huvilisi.

Teine selline on tänavuste talvepäevade suursündmus, reedelõhtune kontsert Põltsamaa kultuurikeskuses. „Niisuguste haardega pop-bändi ei ole meil veel külas käinud,“ ütles Põltsamaa koguduse õpetaja Markus Haamer. Peasenineja, Saksamaalt pärit Good Weather Forecast, on laval poole üheksast. GWF muusikat võib pidada seguks tantsumuusikast, rokist, popist ja elektrost. Bänd alustas 2007, kui vendade Floriani (Flo), Johannese (Jonny) ja David (Dave) Stielperiga hakkasid koos musitseerima nende sõbrad, trompetimängija Anne Mederer ja bassist Benjamin Bläsius esialgu nime all Forecast. 2008 lahkus Bläsius bändist ja sellega ühinesid Titos Hailom (kitarr) ja Manuel (Manu) Engelhart (bass). Bändil on ilmunud viis albumit, nad on astunud üles ja edu saavutanud arvukatel festivalidel ning varem korra esinenud ka Eestis. Põltsamaal on nad oma uue albumi Superhumans muusikaga.

„Olen neid näinud kahel korral Soomes festivalidel. Neil on väga energilised live´id. Väga popp ja modernne, mitte tavaline kristlik muusika. Kui teksti eriti ei süvene võib neid pidada lihtsalt üheks väga heaks pop-bändiks. Kui teksti süveneda, siis saad aru, et mehed tahavad ikkagi olulisemat sõnumit edasi anda. Nad on muljetavaldavalt loomingulised ja produktiivsed,“ rääkis Mattias Haamer, kelle initsiatiiv GWF Eestisse tuua oli.

Laupäeval alustatakse päeva hommikupalvusega, millele järgnevad seminarid, kus räägitakse lahti päevateema erinevatele vanuserühmadele. Sellele järgnevad töötoad. Päeva sisse mahub ka liikumist ja väljas tegutsemist. Laupäeva õhtusel seminaril on peakõnelejaks Siimon Haamer. Päevaprogramm lõpeb Taizé palvusega kirikus ‒ ka see on mõeldud kõigile.

Pühapäeva hommikul asuvad laagrilised asju pakkima ning tehakse laagris toimunust kokkuvõtteid. Talvepäevad lõpevad jumalateenistusega Põltsamaa kirikus.

TOOMAS REINPÕLD

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus