Koolivaheaeg teatritegemise ja maarjapäeva peoga

Kolmapäev, 24. märts oli kuulutatud Pajusi rahvamajas teatripäevaks. Külla oli tulnud Lustivere laste ja noorte näitering, kes kandis ette Andrus Kivirähki näidendi “Hiired pööningul”. Pärast seda, kui ühed olid näitemängu teinud ja teised pealtvaatajad olnud, oli võimalus ühises ringis draamaõpet saada Maret Oomerilt, kes on Eestimaal noortele ja lastele teatriõpetust jaganud juba palju aastaid.

Maret Oomer andis lastele mitmesuguseid ülesandeid, ärgitas loovalt mõtlema ja jagas näpunäiteid ning julgustas üles astuma. Ühtlasi näitas ta ka ise ette, kuidas üht või teist ülesannet täita ning mingit osa etendada.

Järgmiseks päevaks oli kultuurijuht Marge Tiku kutsunud paastumaarjapäeva kombe kohaselt tütarlapsi ja neide päikesetõusu tervitama. Kokkusaamise koht oli kell 5.45 Pisisaarel kõrgeimal kohal. Ennelõunaks olid aga kõik oodatud Pajusi rahvamajja ühisele paastumaarjapäeva peole, kus löödi hoogsalt tantsu ja tehti ühismänge. Erilist elevust tekitas küpsetamine. Koos segati mitmesugust tainast ja valmistati pannkooke, muffineid ja karaskit, mis kõigile eriliselt hästi maitsesid.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus