Kõnevõistluse võitja küpsetas talupäevaks maitsvaima piruka

 

Torma vallas Vaiatu pargis peeti ka tänavu Jakobsoni talupäeva, kus müüdi märksa rohkem laadakaupa kui varasematel kordadel. Traditsiooniliselt valiti välja ka maitsvaim Jakobsoni piirakas.

Tänavusele Jakobsoni talupäeva laadale oli tulnud märksa rohkem müüjaid kui varasematel aastatel. “Eelistatum kaup olid istikud, kuid saadaval oli väga erinevat laadakaupa alates suitsusinkidest ja lõpetades linaste kleitidega. Oma tooteid pakkus ka Vaiatu küla ehtemeister Jaana Sepper, kes teeb imeilusaid ehteid koostöös fotograafist õe Liina Laurikaineniga,” rääkis Vaiatu Küla Seltsi juhatuse liige Liina Abram.

“Jakobsoni piiraka konkursi võitis marjakoogi küpsetanud Malle-Mari Läänesaar, kes võitis ülemöödunud aastal Torma põhikooli õpilasena Carl Robert Jakobsonile pühendatud kõnevõistluse. Malle-Mari sai auhinnaks ajakirja Oma maitse” kolme kuu tellimuse ning ajakirjas trükitakse ära  ka tema piruka retsept. Piirakakonkursi žürii esimees oli Helika Ude osaühingust Naabrionu,” rääkis Liina Abram.

 Torma valla päevakeskus tutvustas talupäeval tühjade konteinerite taaskasutamise võimalusi.

Jakobsoni talupäevale kogunenuid tervitas Torma vallavanem Riina Kull. Päevajuht oli Tanel Sakrits. Piirkonna rahvakultuurikollektiividest esinesid Torma naisrühm Luule Lehemetsa, Torma kapell Mare Talve, Laiuse-Sadala segarühm Virve Museri ja Vaiatu tantsurühm “Somel” Liina Abrami juhendamisel.

““Somel” on Vaiatus 2012. aasta detsembris loodud segarühm, kes käib koos Vaiatu rahvamajas ja kuhu oodatakse uusi liikmeid,” lisas Arbam. Külakosti tõi ansambel Kukeprillid Viljandist, kes mängis kogu päeva vältel. Talupäeva lõpus kuulutati välja piletiloosi võitjad. Peaauhinnaks oli ristlusreis neljale Rootsi. Piletiloosi toetasid auhindadega ettevõtjad nii Torma vallast kui ka kaugemalt.

Liina Abrami sõnul on Jakobsoni talupäev toimunud alates 2001. aastast ja Vaiatu pargis peeti seda kümnendat korda.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus