Kolm Luua Metsanduskooli õpilast said stipilisa

 

Tänavu sügisest laekub Luua Metsanduskooli õppuri Karl-Raigo Pikhofi pangaarvele iga kuu 191 eurot, Andi Jaaska ja Liis Raigi pangaarvele aga kummalegi 130 eurot. Need kolm noort inimest pälvisid nimelt stipendiumid.

Luua Metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ütles, et stipendiumite saajad on kogu kooliperele eeskujuks. Tema sõnul toetavad tööandjad kooli õppureid meelsasti.

Toomas Ehrpaisi stipendiumile kandideeris tänavu neli noort. Stipendiumi pälvinud Ida-Virumaalt pärit Karl-Raigo Pikhof  rääkis, et tema jaoks oli metsandus teine valik. “Õppisin kõigepealt restaureerimist, kuid sain aru, et see eriala pole õige valik. Tulin Luuale ja ei kahetse,” tunnistas ta. Veel lisas noormees, et oleks pidanud kohe Luuale õppima tulema. Nüüd õpib ta metsanduse eriala teisel kursusel. 

Põlva metsaomanikud andsid välja kolmanda stipi

Kolmandat aastat järjest annab Põlva Metsaomanike Selts välja erametsaomanike stipendiumi. Seltsi tegevjuht Tarmo Lees pidas stipisaaja valikut tõsiseks ja raskeks tööks kogu komisjonile. “Üllatavalt palju on kooli tulnud tublisid Põlvamaa noori.”

Lees soovitas noortel mõelda suurelt ning liikuda sihikindlalt oma eesmärkide suunas.

“Väga hea näide oli meil parima talumetsa majandaja konkursil, kus võitjaks tunnistati väärikas ja eakas metsamees,” ütles ta. Lees juhtis tähelepanu ka sellele, et kui noored pärast kooli töökohti hakkavad otsima, tasuks ka kodukandi metsaühistust läbi astuda.

Haana Zuba-Reinsalu sõnul oli just erametsanduse stipendiumi saajat kõige raskem valida. “Kui esimesel aastal kandideeris sellele stipendiumile vaid kaks noormeest, siis tänavu oli Põlvamaalt seitse väga tublit kandidaati,” tõdes ta.

Põlvamaa Metsaomanike Seltsi stipendiumi pälvinud Andi Jaaska ütles, et tema valis metsanduse sellepärast, et tema kodu ümber on palju metsa ja perel on ka oma mets. 

Noore maastikuehitaja stipile kandideeris seitse noort

Metsanduskool oli juba mitu aastat otsinud võimalusi premeerida ka tublimat aiandusvaldkonna õppurit, kuid seni tulutult. Möödunud aastal asutas kool ise stipendiumifondi ja premeeris esimese noore maastikuehitaja stipendiumiga tollel ajal maastikuehituse teisel kursusel õppinud Catty Tirmastet.

Tänavu pälvis stipi maastikuehituse eriala teise kursuse õpilane Liis Raig. Kokku kandideeris noore maastikuehitaja stipendiumile seitse õpilast.

Liisi Raig tuli maastikuehitust õppima kindla sooviga see eriala omandada. Oma valikut ta ei kahetse ja ütles, et on leidnud õige ala. Liis on juba käinud ka kutsevõistlustel, nimelt saavutas ta Räpinas aiandusvõistlustel teise koha. Kõik koolis pakutav on tema jaoks huvitav. “Koolis meeldib mulle väga see, et kõik on sõbralikud ja õpetajad hästi vastutulelikud. 

Esimene stippasutati viis aastat tagasi

Esimene stipendium asutati viis aastat tagasi, sellest räägiti esimest korda Luua kooli 60. aastapäeval, kui peeti ka järjekordne vilistlaste kokkutulek. Esimese stipendiumisaaja valis komisjon välja 2008. aasta 25. septembril. See oli metsandusvaldkonna õpilaste motiveerimiseks mõeldud Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium, kuhu andis oma tõhusa panuse Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja lisaks ka Ehrpaiside pere. Toomas Ehrpaisi nimelist stipendiumi saab koolis õppimise ajal vaid ühel õpeaastal.

Toomas Ehrpais oli Luua Metsanduskooli vilistlane, väärikas ja teenekas metsamees ning ühiskondliku elu edendaja. Toomas Ehrpais õppis Luua Metsanduskoolis nagu ka tema pojad Taavi ja Tanel. Stipendiumi määramise komisjonis on praegu Toomas Ehrpaisi poeg Taavi Ehrpais, kes on ühtlasi ka Luua Metsanduskooli nõukogu liige ja tulnud mitu korda raie maailmameistrivõistlustel maailmameistriks. 

Toomas Ehrpaisi nimeline stipendium

Rivo Fomotškin

Marek Kangur

Annes Välk

Andi Noot

Karl Raigo Pikhof 

Põlva Metsaomanike Seltsi stipendium

Kaivo Kaljuvee

Kuldar Ilm

Andi Jaaska 

Noore maastikuehitaja stipendium

Catty Tirmaste

Liis Raig

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus