“Kogukonnapärli” tiitli pälvivad Lembit ja Külli Paal

Jõgevamaalt pälvivad tunnustuse Kogukonnapärl 2014” põllumajandusettevõtja Lembit Paal ja perearst Külli Paal, kes tegelevad paikkonna elu edendamisega Pajusi kandis.

Tunnustuse Kogukonnapärl” laureaatideks nimetatakse perekondi, kes on ühiselt panustanud kogukonna arengusse ja üksmeeletunde tugevdamisse, toonud paikkonda positiivset ellusuhtumist, innustanud uusi ettevõtmisi, edendanud keskkonnasõbralikku mõtteviisi. Kõigis viieteistkümnes maakonnas tunnustatakse tiitliga ühte peret.

Otsustasin esitada tänavuse Kogukonnapärli” tiitli  kandidaadiks Paalide pere. Lembit Paal on igas mõttes tubli põllumajandusettevõtja. Tema edukus ei seisne aga mitte ainult aktsiaseltsi Pajusi ABF tulemuslikus juhtimises, vaid eluhoiakus, milles alati tunda sõbralikkust, abivalmidust, algatusvõimet. Ta lööb alati kaasa kodukandi ettevõtmistes. Küllist peame lugu kui kogenud ja võimekast perearstist. Tal jääb aega laulda ka Pajusi naisansamblis, osaleda külatalgutel ja teisteski kodupaiga tegemistes,” ütles Pajusi külaseltsi juhatuse liige Aili Soolepp.

Külli Paali sõnul tuli tunnustus talle üllatusena. Ennekõike pean seda abikaasa Lembitu teeneks. Ta on võtnud südameasjaks, et Pajusis ja selle ümbruses kõik ilus ja korras oleks ning kohalikud elanikud ja kaugemaltki tulijad huvitavalt vaba aega veeta saaksid. Mu enda aeg kulub põhiliselt arstitööle. Püüan aga leida mahti ka kogukonna toimetamistes kaasa lüüa,” lausus peretohter.

Külli ja Lembit Paalile ja teistelegi laureaatidele annab siseminister Hanno Pehvkur tunnususega Kogukonnapärl” kaasneva meene üle 4. oktoobril Raplamaal Pirgu mõisas peetaval tseremoonial.

 Konkurss Kogukonnapärl” toimub liikumise Kodukant eestvedamisel kolmandat aastat. Tänavu toetavad selle läbiviimist siseministeerium ja ajakiri National Geographic.  

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus