Kodustelt meistrivõistlustelt mitu medalit

 

Novembri teisel laupäeval peeti Palamuse gümnaasiumi võimlas Eesti meistrivõistlusi sangpommi kahe- ja teatevõistluses. Medaleid tuli sealt ka Jõgevamaale.

Õrnema soo esindajad võistlesid üksnes rebimises, sest nemad tõukamisega ei tegele ega saa seetõttu osaleda ka kahevõistluses. Kuni 15-aastaste tüdrukute vanuserühmas tegi oma esimese võistlusetteaste alles hiljuti sangpommitreeninguid alustanud Eveli Pahurin Palamuse vallast. Ta rebis 12-kilose tõstevahendi üles 113 korral ning pälvis esikoha.

Elvi Bender Pajusi vallast sai esikoha üle 55-aastaste naiste vanusegrupis, saades rebimises tulemuseks 258 korda.

Tormalane Silver Simson pidas 16-18-aastaste noormeeste kategoorias maha duelli pärnumaalase Andre Sassuriga ning jäi 30 tõukamis- ja 95 rebimiskorraga peale. Jõgevamaad esindanud meesteklassi võistlejatest olid edukamad Sergei Arbuzov, Raimond Poll ja Andres Metjer. Esimesed kaks elavad Palamuse, kolmas Jõgeva vallas. Arbuzov tuli kuni 73 kg kaaluvate meeste hulgas esimeseks (tõukas 24 kg sangpommi 97 ja rebis 193 korda), Poll kuni 85 kg kaaluvate meeste hulgas teiseks (tõukas 24 kg kaaluvat sangpommi 22 ja rebis 11 korda) ja Metjer üle 95 kg kaaluvate meeste hulgas kolmandaks (tõukas 32 kg sangpommi 34 ja rebis 84 korda).

“Erilist kiitust väärivad meie noored Eveli Pahurin ja Silver Simson, kellele Palamusel võidetud tiitel oli esimene Eesti meistri tiitel,” ütles Eesti Sangpommispordi Liidu juhatuse jõgevamaalasest esimees Ülo Kuusk. “Silver on nii võidujanuline, et kipub end liiga kiire algustempo tõttu “kinni tõstma”, aga küll kogemused selle vea parandavad.”

Ülo Kuuse sõnul on hakatud Eesti Kaitseväes sangpommispordi edendamisele tähelepanu pöörama. See meeldiv tendents avaldus ka selles, et Palamusel toimunud Eesti meistrivõistlustel lõid kaasa ka mõned tegevteenistuses viibivad kaitseväelased nagu Henry Tammann ja Kuldar Kark.

Teatevõistluses selgitati Eesti meistreid alles teist korda. Sellel alal võtavad üksteiselt mõõtu kolmeliikmelised meeskonnad, mille igal liikmel on 24 kg sangpommi tõukamiseks kolm minutit aega. Nelja võistkonna hulgas sai 153 punktiga esikoha Jõgevamaa esindus koosseisus Martin Kalk, Priit Meier ja Andres Metjer. Tartumaa oli 150 punktiga teine, Pärnumaa 106 punktiga kolmas ja Lääne-Virumaa 81 punktiga neljas.

Eesti meistrivõistlused lõpetasid Eesti sangpommisportlaste tänavuse võistlushooaja. Uut hooaega alustatakse juba jaanuari keskel, mil toimuvad Eesti karikavõistlused nn pikas tõukamises.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus