Kiigemetsa Koolis peetakse olümpiamänge

 

Kiigemetsa Koolis algasid esmaspäeval olümpiamängud, millel lööb kaasa enam-vähem kogu koolipere, õpetajad ja teised kooli töötajad sealhulgas.

Kooliolümpiamänge peetakse Kiigemetsas seitsmendat, suvemänge kolmandat korda. Seekord pööratakse mängudel enam tähelepanu jalgpalli tutvustamisele. Üleeile käisidki Kiigemetsa lastel külas meistriliigas mängiva Tartu jalgpalliklubi Tammeka mängijad Maido Pakk ja Michael Kaltenhauser (ta on pärit Saksamaalt), kes tutvustasid huvilistele proffide treeninguharjutusi ning demonstreerisid efektseid kauglööke, pallidega žongleerimist jms.

“Poisid olid treeningul päris tublid ning usun, et kokkupuuted “päris” jalgpalliga motiveerivad neid sel alal veelgi paremaks saama,” ütles Maido Pakk.

Proffide juhendatud treeningutunnist sai peale Kiigemetsa Kooli poiste osa ka Võrumaa Urvaste Kooli (seegi on erikool) jalgpallivõistkond. Olümpiapäev jätkuski Kiigemetsa ja Urvaste kooli vahelise jalgpallimatšiga ning Kiigemetsa õpilaste ja koolitöötajate võistkonna vahelise kohtumisega.

Eile kandusid olümpiavõistlused Kiigemetsast Paduvere staadionile. Seal selgitati välja paremad teatejooksus, naisekandmises (kanti tegelikult maadlusnukke), kummikuviskes ja petankis. Kolme ala (kirjaklambrite kokkupanek labakinnastega, kummikuvise ja jaaniussijooks) tulemusena selgus ka sportlikem koolitöötaja. Söögiks pakuti Paduvere olümpiapiknikul tervislikke porgandipannkooke.

Täna on kooliolümpial orienteerumispäev, homsele mängude lõpetamisele, kus õpilased astuvad üles sportlike kavadega, on oodatud ka lapsevanemad.

“Kooliolümpial esindab iga klass mingit riiki. Koos koolitöötajate võistkonnaga osalevad 14 “riigi” esindused,” ütles mängude projektijuht Helju Ansberg. “Kaasa lüüa on võimalik kõigil. Lihtsustatud õppel ja toimetulekuõppel olijad saavad näiteks osaleda lauamängude turniiril, hooldus- ja toimetulekuklasside õpilased noolemänguvõistlusel ja Knill-võimlemises.”

Helju Ansbergi sõnul eelnes olümpianädalale hulk ettevalmistavaid tegevusi, nagu eelvõistlused lauamängudes, jalgpalliteemalise stendi koostamine, kohtumine Eesti Spordimuuseumi töötajatega, olümpiamaskottide ja tervislike pannkookide konkurss jne, olümpianädalasse aga mahtusid veel kohtumine sangpommisportlaste Elvi Benderi ja Ülo Kuusega ning jalgpalli- ja olümpiateemaline viktoriin.

Kiigemetsa kooliolümpia korraldamist toetavad Eesti Eriolümpia Ühendus, AS Põltsamaa Felix ja Andres Kaselo.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus