Kesklinna pargis saab mängida ka kabet

Jõgeva kesklinna parki rajatud maleväljakul saab nüüdsest ka kabet mängida. Üleeile õhtul mängisid vastsete tänavakabe nuppudega esimese näidispartii Jõgeva kabeklubi juhatuse liikmed Uno Plakk ja Urmas Poom.

Viigiga lõppenud näidismängu käigus tõdesid mehed, et erinevalt lauakabest, annab tänavakabe ka päris suure füüsilise koormuse: iga käigu tegemiseks tuleb sügavalt kummarduda või suisa kükitada.

“See on ju hullem kui kartulivõtmine!” ütles Urmas Poom.

Nii et värskelt täis söödud kõhuga peaks tänavakabest võib-olla üldse hoiduma. Või siis kasutama nuppude liigutamiseks OÜ Jyky juhatuse liikme Elmut Aasma pakutud meetodit — nupu varbaga õigesse paika togimist.

OÜ Jyky oli pargi renoveerimisel peatöövõtja ja ka kabenupud valmisid selle firma juhi eestvõttel.

“Nuppude treimine osutus mõnevõrra keerulisemaks kui alguses arvati, nii et päris valmis sai komplekt mitme meistri ühise töö viljana,” ütles Elmut Aasma.

Et kabenupud erinevalt malenuppudest vähemasti praegu veel linnale ei kuulu, siis malenuppude kapist, kus vastav riiulgi olemas, neid ei leia. Nuppe tuleb küsida Elmut Aasma enda käest.

Aasma sõnul pole Jõgeval mitte ainult tugev maleklubi, vaid ka kabeklubi. Seepärast leitigi, et ka kabetajad väärivad tänavaväljakul mängimise võimalust.

“Kabepartiid on tavaliselt lühemad kui malepartiid, nii et kõrvaltvaatajale on kabemängu jälgimine võib-olla huvitavamgi,” arvas Aasma. “Jõgeva tänavamale väljak ning kabe- ja malenupud on aga vähemasti Eestis täiesti originaalsed: teisi selliseid pole kusagil.”

Loodetavasti ei lähe maletajad ja kabetajad mänguvõimaluse pärast kaklema: nupud on küll erinevad, aga „mängulaud” ehk väljak ainult üks.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus