Kes olid parimad «brasiillased»

 

II Jõgeva linna poolt korraldatud turniiril brasiilia kabes osales väga tugev koosseis. Võistles tosin kabetajat, neist 5 kohalikud. Esimesed neli kohta kuulusid külalistele. Võrdselt 18 punktiga 22 võimalikust olid paremad mitmekordsed Eesti meistrid mitmes kabeliigis Heinar Jahu Tallinnast ja Uno Plakk Kuusalust; otsustas koefitsient esimesele (89,5: 87). Kolmas oli brasiilia kirikabe maailmameister Ardu Treinbuk Narvast, kes oli eelmisel aastal parim. Järgnes Algo Laidvee Tartust, punkte vastavalt 16 ja 15. Viiest maakonna kabetajast oli parim Sulev Luht Heldur Laumetsa ees (mõlemad Kuristalt); kohad üldarvestuses 5. ja 7., punkte vastavalt 12 ja 10. Maakonna arvestuses olid kolmas ja neljas Urmas Visk ja Lembit Maidla.

Võistkondlikult olid parimad Tallinn, Narva, Kurista ja Tartu, punkte vastavalt 27, 26, 22 ja 19. 8 tunni jooksul mängiti 11 partiid.

Kabetajad tänavad sponsoreid Viktor Svjatõsevi ja Urmas Viski. Linnapea Viktor Svjatõsev ütles ka avasõnad. Võistluspaiga eest oleme tänulikud spordihoone Virtus juhile Toomas Klaarmannile. Loodame, et saame ka 2005. aastal samas kohtuda. Head suvepuhkust, kabesõbrad!

SULEV LUHT

blog comments powered by Disqus