Kassinurmes rüüstati Vaiga-Kassinurme infopunkti

Pühapäeva lõunal avastas metsaseltsi liige Kaupo Ilmet sissemurdmise metsaseltsi infopunkti Kassinurmes


Kassinurme parkla vastas on Jõgevamaa metsaseltsi vanast soojakust ehitatud infopunkt. Soojak ja sellele lisatud varjualune võimaldavad Kassinurmes pidada väiksemaid üritusi ka vihma ja muidu ebasõbraliku ilmaga.

Soojak on kergelt möbleeritud, olemas on nii laud kui istumiskohti. Kõik on lihtne, aga tarvitatav. Seal on viimasel ajal koha leidnud ka metsaseltsi ajalugu kajastav fotonäitus.

Jõgevamaa metsaseltsi juhatuse liikme Ain Malmi sõnul oli sissepääsemiseks kõvasti vaeva nähtud. „Lõhkumine toimus ilmselt reede õhtul või laupäeval, sest pühapäevase vihmasajuga oleks ümbrus poriseks trambitud.”

Ilmselt püüti sisse pääseda uksest. Ukse kallal jõudu katsudes tükeldati selleks mitu luuavart, aga lukk järele ei andnud.

„Edasi mindi kasutuseta akent katnud luukide kallale. Kangutati luugid lahti ja lükati nende taga olnud aken lihtsalt sisse,“ rääkis Ain Malm.

Sellega kahjustati fotonäitust „30 aastat Jõgevamaa Metsaseltsi“, mille stendid olid riputatud kasutuseta akna ette. Kõik oli segi paisatud, kuid teadaolevalt midagi kadunud või ära viidud polnud.

„Ilmselt oli arusaamatu sissemurdja viha päris suur, sest luugijupid olid päris kaugele metsa alla visatud,“ ütles Ain Malm.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus