Kasepääl ootavad turismiinfopunkt ja näitus huvilisi

Peipsi Infokeskus koostöös Kasepää vallavalitsusega avas 9. mail taas Kasepää külas aadressil Sõpruse 84 turismiinfopunkti. Samas on väljas ka näitus “Peipsi järve elu tuba”, mis jagab järve looduslike tingimustega seotud teavet ja annab ülevaate Peipsi-äärsest elu-olust. Turismiinfopunkti töötaja Kristiina Koppel ütles, et mais käisid kooliõpilased peamiselt näitusega tutvumas. Kõige rohkem pakub õpilastele huvi Peipsi järve kujutav ja iseloomustav ligi nelja meetri pikkune ja 1,4 meetri laiune kolmemõõtmeline makett, millelt leiab suuremad Peipsi-äärsed asulad, majutuskohad, muuseumid, vaatetornid ja palju muud põnevat. Kalade ja taimede ning järve põhjaloomastikuga tutvuvad põhjalikumalt pigem keskastme ja gümnaasiumiõpilased, aga ka täiskasvanud. Turismiinfopunkt on suveperioodil avatud T – L kell 11.00 – 15.00. Pilet maksab täiskasvanule üks euro ning õpilasele 50 eurosenti, alla seitsmeaastased lapsed saavad tasuta.

“Kui kool läbi sai, siis suurtest rühmadest käivad näitust vaatamas enamasti bussiekskursioonidel olevad soomlased, küll aga üksikturistid nii autode kui ka jalgratastega. Mõned tulevad infot küsima ja avastavad meeldiva boonusena ka “Peipsi järve elu toa”, teised piirduvad ainult infoga ja kiirustavad edasi,” rääkis Kristiina Koppel.

Palju liigub ringi jalgratastega seltskondi, eriti sakslasi. “Nemad küsivad väga konkreetseid küsimusi ehk kus saaks ööbida, kus süüa ning mismoodi kohalikud elavad. Nad võtavad voldikud kaasa ja sõidavad edasi,” rääkis teine infopunkti töötaja Marielle Mugra.

Kristiina Koppel ja Marielle Mugra on infopunktis tööl augusti lõpuni, siis lähevad nad jälle kooli.

Kõikidel külastajatel on infopunktis võimalik kasutada tasuta ka WiFi leviala.

Peipsi Infokeskus on 2000. aastal asutatud kodanikualgatusel põhinev  mittetulundusühendus, kes viib ellu erinevaid programme kohaliku elu edendamiseks. Keskus haldab ka portaali www.peipsi.ee, kuhu on koondatud järvega seotud info.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus