Kas pensioniiga tuleks tõsta?

Käärt Kaljuvee, üliõpilane

“Ei tohiks tõsta, sest Eesti on üks Euroopa Liidu madalama keskmise  elueaga riike. Selle teoga sülitaksime nendele näkku, kes aitasid seda riiki üles ehitada. Nii võetakse paljudelt inimestelt võimalus üldse pensionipõlve nautida, sest paljud ei elagi nii kaua.”

 Maire Mällo, ametnik

“Ei tohiks tõsta. Sellise elujärje juures… Pole otstarbekas. Tööealistele oleks see ilmselt kasulik. Soovin jõudu ja jaksu kõigile, kes tööd teevad. Pidage vastu! Kogu aeg ju räägitakse kui õhkõrnad need pensionisambad on.”

 Enn Poom, töötaja (Võduvere? ???)

“Pensioniiga ei tohiks tõsta. Me oleme nii kehval elujärjel ja keskmine eluiga lühike. Paljud mehed elavad ainult natuke vanemaks kui kuuskümmend. Milleks nendesse pensionisammastesse säästa, kui seda kasutada ei saagi.”

Piret Padar, müüja

“Ma arvan, et võiks ikka jääda enam-vähem samaks. Võiks jääda nii, nagu praegu on. Toidukaubad lähevad kallimaks ja kõik muu ka. Kindlasti oleks vaja ka pensione tõsta, et pensionärid ennast ise üleval pidada jõuaksid.”

 Sirje Sarapuu, maksuametnik

“Ei, mitte mingil juhul ei tohiks seda iga enam tõsta! Me ju ei elagi nii kaua. Pensioniiga peaks jääma nii, nagu ta praegu on. Pensione võiks loomulikult tõsta, see oleks vahva ja vajalik ka!”

Hannes Nigulas, päästetöötaja

“Kindlasti mitte! Eesti mehed ju ei elagi nii kõrge vanuseni. Naised võiksid ka saada ikka enne surma pensionil olla. Loomulikult ma muretsen selle pärast, et pensioniiga järjest tõsta tahetakse.”

Berit-Bärbel Rebane

blog comments powered by Disqus