Karu rüüstab Torma kandis mesipuid ja tallab põlde

Torma jahiselts taotles Keskkonnaametist luba talus mesilat rüüstanud karu tabamiseks. Samuti on karud teinud kahju ka kohaliku põllumajandusosaühingu põldudele.

Torma kiriku lähedal asuva Kalda talu peremehe Erich Maasiku sõnul lõhkus karu tema majapidamises mesitaru, ajas kärjed laiali ning sõi mee. “Arvatavasti toimus metsaoti külaskäik öösel. Tema pahandused avastasin aga paar päeva hiljem,” rääkis talunik.

“Tegime kindlaks karu tekitatud kahju. Meil on veel võimalus tänavu karu lasta ja nii taotlesime Keskkonnaametist luba mesitaru hävitanud karu tabamiseks,” ütles Torma jahiseltsi juhataja Veiko Kõre. “Möödunud aastal käis aga karu mesitarusid rüüstamas Lilastvere külas,” lisas  jahimeeste eestvedaja.

Kiriku lähedal paiknevad meie rapsipõllud ja raps karu ligi ei tõmba. Küll aga tallas ta augustis nisupõlde. Põldude ümber on mets ja ega täpselt teagi, kust need karud tulevad ja mitu neid meie kandis elada võib,” rääkis Torma põllumajandusosaühingu taimekasvatusjuht Koidula Liis.

Veiko Kõre sõnul on karud igal aastal lõhkunud ka silopalle. “Mina ise viimastel aastatel karu näinud pole. Küll aga kohtas teda minu isa, kui Sadala lähedal metsas seenel käis,” märkis Torma vallavanem Riina Kull.

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus