Kalevipoja uisumaraton lükati edasi

Möödunud reedel otsustati, et kehvade ilmastikuolude tõttu ei anta starti laupäevaks planeeritud Kalevipoja IV uisumaratonile. Esialgu lükati uisumaraton edasi 10. märtsile.

Kalevipoja uisumaratonil pole õnne juba kolmandat aastat järjest, mil maraton on tulnud kehvade ilmastikuolude tõttu ära jätta. Möödunud reedel tuli kokku maratoni korraldajate töörühm, et hinnata jääolusid. Ilma soojenemisega oli Peipsi järve jääle kogunenud kohati kuni kümnesentimeetrine veekiht ning sellistes tingimustes polnud võimalik spordisündmust läbi viia. 

Ilmaolude vastu ei saa

Kuigi teade maratoni ärajäämise kohta saadeti maavalitsusest  pressiteatena välja juba reedel, ei olnud kõik sündmuse ärajäämisest teadlikud. Kompensatsiooniks pakuti kohaletulnutele välja võimalus veeta päev tasuta Adavere uisuväljakul. Adavere staadionile koguneski ligi kuuskümmend uisutajat.

Maavalitsuse pressiesindaja Klaire Ründva rääkis, et nende andmeil jõudis info maratoni ärajäämisest osalejateni üsna kiiresti ning kohale olid laupäeval tulnud vaid mõned üksikud sõitjad ning ka pealtvaatajad. Info jõudis paljudesse meediakanalitesse, võistluse registreerimislehele aadressil www.sportinfo.ee ning ka osalejate elektronpostkastidesse.

Mõningaid nurinaid siiski osalejate poolt võistluse kodulehele tekkis. Need, kes ei saanud infot võistluse ärajäämise kohta kätte ja Mustveesse kohale tulid, olid omajagu pettunud, sest autokütusele kulutati ju asjata raha. Siiski olid ka nurisejad mõistvad ning said aru, et ilmastikuolude vastu ei saa, kuid korraldajatele tehti ettepanek, et registreerunutele oleks võinud lisaks e-kirjadele ka SMSe saata, mille eest oleksid paljud nõus ka ise maksma. Kokkuvõttes on üks sõnum ikkagi odavam kui kulunud autokütus. 

Lõplik otsus langetatakse 7. märtsil

Mustvees reedel uisumaratoni raja läbi kõndinud, kuid oma nime avalikustamisest keeldunud naine tõdes, et kohati oli seal vett päris palju. Tal olid jalas madala säärega kummikud ning kuiva jalaga ta kaldale ei pääsenud.

Kõigi eelduste kohaselt peetakse uisumaraton 10. märtsil, kuid  kõik sõltub loomulikult ilmast. Maratoni korraldamise töörühm tuleb kokku 5. märtsil ning lõplik otsus tänavuaastase uisumaratoni saatuse kohta tehakse 7. märtsil. Korraldustoimkonna liikmed jälgisid eile küll pingsalt Norra ilmaprognoosikanalit, kuid sealt saadi infot vaid käesoleva nädala ilmaolude kohta.

Positiivne on maratoni edasilükkamine nendele, kes tahavad osaleda, kuid ei jõudnud end laupäevasele spordisündmusele veel registreerida. Kalevipoja IV uisumaratonile saab end kirja panna aadressil www.sportinfo.ee, antud kanali kaudu saab ka kõige uuemat infot võistluse toimumise kohta. Praegu on end maratonile kirja pannud veidi üle saja viiekümne võistleja.

i

EILI KOITLA

blog comments powered by Disqus