Kalevipoja rattamaratonini vähem kui kaks nädalat

Eesti suurima maastikurataste maratonisarja Hawaii Express Estonian Cup 2015 kolmas etapp, 8. Kalevipoja rattamaraton sõidetakse laupäeval, 6. juunil. Varasematel aastatel augusti teisel poolel toimunud maakonna suurim rahvaspordiüritus toob Kuremaa ümbruse radadele taas ligemale tuhatkond rattasõpra, tippudest peaks kohal olema Eesti kogu selle ala paremik.


6. juunil kell 12 antakse Kuremaa alevikus start 67 kilomeetri pikkusele maratonidistantsile, poolteist tundi hiljem pääsevad rajale ka 35-kilomeetrisel poolmaratonil osalejad. Põhisõidu stardi järel saavad Kuremaa mõisapargis oma võimed proovile panna 2003. aastal ja hiljem sündinud rattahuvilised, laste- ja tillusõitudes osalemine on kõigile lastele tasuta. 

Aega muudeti sõitjatele mõeldes

Rattamaratoni korraldava jalgrattaklubi Vooremaa Centrum juhatuse liikme Tarmo Raudsepa sõnul muudeti ürituse toimumisaega eelkõige sõitjatele mõeldes. “Oleme alati tahtnud, et sõitjatel oleks huvitav ja midagi oleks natuke teistmoodi,” lausus Raudsepp. “Ühest küljest on küll hea, kui võistlus toimub alati samal ajal ja see muutub traditsiooniks, samas on aga inimestele vaja muutusi. Kevadel on rada teistsugune, kõik kohad ei ole jõudnud veel ära kuivada ja seetõttu on rada kindlasti porisem kui augusti lõpus. Aga natuke pori käibki ju maastikurattasõidu juurde.” 

Eelmisel nädalal raja läbi sõitnud Raudsepa sõnul olidki mõned kohad tavapärasest porisemad, kuid ta avaldas lootust, et need jõuavad sõiduni jäänud aja jooksul kuivada. “Eks kõik sõltub järgneva kahe nädala ilmast,” lausus peakorraldaja, kelle sõnul on ettevalmistustööd täies hoos. “Rajale langenud puud on lõigatud ning sel nädalal seisavad ees viimased koristus- ja märkimistööd, et rada oleks laupäeval toimuvaks avatud raja sõiduks valmis,” lausus peakorraldaja. 

Rajal suuri muudatusi pole

Rattamaratoni rajal väga suuri muudatusi tehtud ei ole. “Rada on suures osas sama, mis eelmisel aastal,” lausus Tarmo Raudsepp. “Vaid distantsi keskossa lisandus üks huvitav lõik, mis tegi rada mullusega võrreldes natuke pikemaks.” 

Kui Estonian Cup’i tänavused varasemad etapid sõideti põhiliselt männimetsas, siis Kalevipoja rattamaratoni rada on Tarmo Raudsepa sõnul teistsugune ja maastiku poolest mitmekesisem. “Kalevipoja rattamaratoni trump ongi see, et meil on kõike – siin on erinevat tüüpi metsasid, on soid ja rabasid ning teid ja heinamaid,” lausus ta. 

Viieteistkümnendat hooaega toimuv Estonian Cup sai tänavu endale konkurendi, mai algul lükati käima samuti kaheksaetapiline MTBest rattamaratonide sari, millega liitusid mitmed varem Estonian Cup’i sarja kuulunud võistlused. “Meie leidsime, et vana sarjaga jätkamine on mõistlikum,” lausus Tarmo Raudsepp. 

Kahte sarja kuuluvad maratonid toimuvad enamasti samadel nädalavahetustel, see on aga vähendanud osavõtjate arvu. “Estonian Cup’il osalejate arv on umbes kaks kolmandikku sellest, mis oli eelmisel aastal, teises sarjas on aga osalejaid peaaegu poole vähem kui meil,” ütles Raudsepp, kes suhtub rattamaratonide sarja jagunemisse siiski positiivselt. “Eesti jalgrattaspordi jaoks on kindlasti positiivne, et võistluste arv on suurenenud. Hea on see ka nende sõitjate jaoks, kellele rattasõit on põhitegevus. Rääkisin hiljuti eelmise aasta üldvõitja Caspar Austaga ja temagi kiitis jagunemise heaks, öeldes, et kui eelmisel aastal sõitis ta ühe sõidu Eestis ning läks järgmisel päeval Lätti võistlema, siis nüüd saab ta sõita kaks päeva järjest Eestis. Ka rahvasportlasted saavad nüüd valida endale sobivama võistluse.” 

Juba sel laupäeval on nii Kalevipoja rattamaratoniks valmistujatel kui ka kõigil teistel maakonna rattahuvilistel võimalik maratoni tänavune võistlusrada oma silmaga üle vaadata. Avatud raja sõidu start on Kuremaa lossiplatsil 30. mail kell 12, Laiuse mäel olev kontroll- ja teeninduspunkt on avatud kella 16-ni. Kõigi kontrollpunkti läbinute vahel loositakse välja auhinnad.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus