Kaisa Kukele poolmaratoni meistrikuld

Laupäeval Narvas toimunud Energiajooksu raames selgusid Eesti tänavused meistrid poolmaratonijooksus. Naistest võitis meistrikulla ligi kolme minutiga isiklikku tippmarki parandanud Kaisa Kukk, meestest sai teise koha samuti Jõgevalt pärit Rauno Laumets.

Ajaga 1:18.24 lõpetanud 31aastane Kaisa Kukk (SK Treeningpartner) parandas oma senist, ülemöödunud aastal samal rajal püstitatud isiklikku rekordit kahe minuti ja 53 sekundiga. Üldarvestuses 934 lõpetanu hulgas 34. koha saanud Kukk jäi külma ja vihmase ilmaga toimunud võistlustel kahe minuti ja 24 sekundi kaugusele juulikuus Amsterdamis toimuvate Euroopa meistrivõistluste normatiivist. Eesti kõigi aegade edetabelis on 1:18.24 kaheteistkümnes tulemus.

Eesti meistrivõistluste hõbemedali pälvis Kuke klubikaaslane Mari Boikov (1:19.49), kolmanda kohaga lõpetas Moonika Pilli (SK Jooksupartner; 1:21.15). Neljanda koha sai ajaga 1:23.54 lõpetanud põltsamaalane Grete Tõnne (EMÜ SK), kes kaotas oma tippmargile vaid 14 sekundiga.

Meestest tuli Eesti meistriks olümpiamaratoniks valmistuv Tiidrek Nurme (TÜ ASK), kes läbis distantsi ajaga 1:07.00 ja täitis sekundi pealt EM-võistluste normatiivi.

Aprillikuus Jõgeva rahvajooksu võidu järel ennast pigem harrastajaks nimetanud 26aastane Rauno Laumets (SK ProRunner) lõpetas ajaga 1:08.51 ja võitis hõbemedali. Kahe aasta eest püstitatud isiklikku rekordit 49 sekundiga parandanud Laumets jäi EM normist vaid minuti ja 52 sekundi kaugusele.

Eesti meistrivõistluste pronksi võitis Laumetsale 14 sekundiga kaotanud Argo Jõesoo (EMÜ SK).