Kadrid vesistavad!?

Kui plusskraadid veel nädalakese püsivad, hakkavad usutavasti ka need lume ja karguse järele õhkama, kes möödunud talvel pakast ja lumeuputust kirusid.

Muidugi tahaks inimene kõike ilmataadiltki oma aru järgi ja tellimise peale saada, aga õnneks pole  see võimalik.

Looduse rütmi järgi elanud maarahvas on juba sajandeid tagasi tähele pannud, et mardipäeva lumi enamasti kadripäevaks ära sulab, aga sedagi, et kui kadripäeval lumi maas, siis tulevad ka jõulud valged.

Tänavusel mardipäeval lund küll polnud, see-eest kattis esimene tugevam külm maa selleks ajaks hõbehalli kirmega, mida keskpäeval säranud päikegi sulatada ei jõudnud. Ja homseks kadripäevaks ennustavadki sünoptikud vesist ja soojakraadidega ilma, lisaks ka tormituult. Järelikult…. ?

Kui nüüd rahvatarkus paika peab ja jõulud üle mitme aasta mustad tulevad, mõelgem positiivselt: soojaga kulub vähem kütet (loe: raha), samas on igal reeglil erandeid ja küllap tuleb seda “ilmaveskiski” ette.

Aga tänaõhtused kadrisandid laske siiski sisse, kuigi nad päevakese varem saabuvad. Ju pole mõnele neist seletatud, et marti joostakse mardilaupäeval, kadrid käivad aga külas õigel päeval ehk 25. novembril. 

24. november 2011

blog comments powered by Disqus