Juunioride meistrivõistlustelt Jõgevamaale kaks kulda

Pühapäeval Põltsamaal Felixhallis peetud Eesti juunioride meistrivõistlustel vabamaadluses võitis Põltsamaa SK Nipi esindajatest esikoha Aimar Andruse, naistemaadluses sai meistrikulla Kätri-Avelin Säärits Jõgeva Raskejõustikuklubist Ramm.

Tänavu täiskasvanute hulgas esmakordselt Eesti meistriks tulnud 18-aastane Aimar Andruse Põltsamaal tugevat vastupanu ei kohanud. Kehakaalus kuni 66 kg alistas ta nii Marek Leotootsi kui ka finaalivastase Erik Reinboki kindlalt 10:0 ning võitis oma kolmanda juuniorideklassi meistritiitli. Mullustel meistrivõistlustel poolfinaalis napilt 8:9 Gleb Belokurovile kaotanud Andruse kahetseski pühapäeval kõige rohkem seda, et oma viimaste aastate põhikonkurendilt ja treeningukaaslaselt revanši ei saanud võtta – Belokurov võistles nimelt raskemas kehakaalus, kus sai samuti kindla esikoha. Meistrivõistluste järel hakkab Andruse valmistuma tänavusteks tiitlivõistlusteks, juunikuus osaleb ta Türgis peetavatel juunioride EM-võistlustel, augustis aga Brasiilias toimuval juunioride MM-il.

Kui Aimar Andruse on pikemas perspektiivis sihikule võtnud ka olümpialepääsu, siis samuti kolmanda juunioride meistrikulla võitnud Kätri-Avelin Säärits selliseid eesmärke ei sea ning maadlusvõistlustelgi osales ta kaheaastase vaheaja järel. Kui Säärits eelmisel aastal konkurentide puudumise tõttu meistrivõistlustel matile tulema ei pidanudki, siis tänavu oli tal kehakaalus kuni 48 kg kaks vastast. “Esikoht tuli päris kergelt, mõlemas matšis sain seljavõidu,” ütles Säärits, kes alistas Triinuly Veimanni ja Angelina Sussi.

Põltsamaa SK Nipi maadlejatest võitsid meistrivõistlustel hõbemedali Termet Ploovits (kuni 50 kg), Hendrik Orion (kuni 60 kg) ja Liina Tähnas (kuni 63 kg), pronksmedali pälvisid Marek Kütt (kuni 55 kg), Kristjan Orion ja Kaimo Aljas (mõlemad kuni 60 kg). Tasavägiselt kulgenud võistkondlikus arvestuses võitsid põltsamaalased esikoha, edestades vaid kolme punktiga Viljandi Tulevikku.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus