JUHTKIRI:Kelle omad on ebaseaduslikult kerkinud putkad?

Vastus sellele küsimusele on lihtne ? mitte kellegi. Tõenäoliselt soostuvad neid kuure, kasvuhooneid, aiamajakesi vms omaks tunnistama ehk nende praegused kasutajad, mitte keegi teine.

Ometi on osadest putkadest näiteks Jõgeval lahti saadud. Aastaid tagasi asusid Jõgeva linnas samasugused ebamääraste ehitiste kolooniad nagu praegu Virtuse taga. Neid oli Tähe ning isegi Kesk tänava ümbruses.

Kui keegi arvab, et need lõhkus tolleaegne maavanem, siis seda ei tahaks küll kuidagi uskuda. Küllap need olid ikka Jõgeva linnavalitsuse palgatud töömehed või ka maaomanikud, kes selle töö ära tegid. Tuletage meelde!

Ausalt öeldes jätaks kummalise mulje, kui maavanem riigi esindajana läheks jätkuvalt riigi omandis oleval maal näiteks prügikaste tühjendama või lobudikke lõhkuma.

Jätkuvalt riigi omandis oleval maal asuvad ehitised ei ole riigi omand, väidab maavalitsus. Mitte sõnagi ei ole aga sellest, kuidas probleemile koos kohaliku omavalitsusega lahendust otsima hakatakse. Pigem on püütud “pall” maavalitsuse väravast omavalitsuste väravasse tagasi lüüa.

Kohalikud omavalitsused tunnistavad, et ilma koostööta maavalitsusega on raske toimivat otsust langetada. Nii ongi nokk kinni ja saba lahti.

Probleemi lahkamine takerdub juriidilisse bürokraatiasse. Kuidas muidu seletada tõsiasja, et maavalitsuse nägemuse asemel saadeti e- kirjaga ligi viis lehekülge raskesti tõlgendatavat juriidilist teksti ja väljavõtteid seadustest, näiteks kinnisasja sundvõõrandamisest ja üldplaneeringu algatamisest ning detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisest.

See aga ei haaku üldse antud probleemiga, sest jätkuvalt riigi omanduses olevatel maadel ei ole kinnisasju ning seal ei saa algatada ei detail- ega ka üldplaneeringut.

Tõenäoliselt polegi need putkad kellegi omand, keegi on need «nõukaajal» sinna ehitanud ja lihtsalt kasutab. Võõrale Jõgeva linna sõitnud inimesel aga riivavad need putkad silma. Sellepärast tuleks probleem lahendada ja putkad lõhkuda. Praegu on selleks just õige aeg, sest koos tomati- ja kurgitaimedega ei taha keegi kasvuhooneid lõhkuma hakata.

blog comments powered by Disqus