Juhtkiri: Rohkem stabiilsust!

23. veebruar oli Jõgeva haiglale must päev, sest vaevalt pool aastat ametis olla saanud uus haiglajuht valiti Lääne-Tallinna keskhaigla juhiks. Mõttetu on targutada teemal, kas Agris Koppel peaks Tallinna minema või mitte. Noor inimene läheb alati sinna, kus on suurem väljakutse, st rohkem võimalusi oma võimeid proovile panna ja, olgem ausad, ka suurem palk.

Selge on, et märtsikuu jooksul peab Jõgeva haigla saama uue juhi, sest suurhaigla oma uut juhti kauem oodata ei taha.

Seda rõõmustavam võib olla jõgevalastele teadmine, et meie haiglat tahab juhtima tulla endine Lääne-Tallinna keskhaigla juht Peep Põdder. Haigla juhtimises on Põdder kindlasti kompetentne, kuid küsimus on, kauaks ta Jõgevale jääb.

Skeptikud küsivad kindlasti, et mis kasu saab Jõgeva haigla sellest, kui järgmine juht ka pooleks aastaks jääb. Sest poole aasta pärast on kohalikud valimised. Ja kui Keskerakond pealinnas taas võimule tõuseb, võib olla läinud ka keskerakondlane Põdder. Nii-öelda parematele jahimaadele. Jõgeval teeb ta rasket ja tänamatut tööd, pälvides heal juhul vaid kriitikat ning vihastades kolleege siin ja seal, kes talle nagunii näpuga näitavad, et tuli siia ainult haavu lakkuma.

Aga kõik Jõgevamaa inimesed vajavad stabiilsust ja kvaliteetseid teenuseid. Ka meditsiinis.

blog comments powered by Disqus