Juhtkiri: Põltsamaa lossikompleks maakonna turismimagnetiks

Ajalooline kuningriigi pealinn koos korrastatud lossikompleksiga on nii sise- kui ka välisturistidele magnetiks, mis tooks kohale rohkesti huvilisi. Idee rajada lossikompleksi baltisaksa kunsti muuseum on üks võimalikest. Kui ettevõtjad oma pead tööle panevad, tuleb ilmselt teisigi mõtteid. Miks mitte kuulutada välja lausa konkurss lossikompleksile parima rakendusidee saamiseks? Välja tuleks valida huvitavaim, reaalselt teostatav plaan.

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse juhatajal Toomas Pajulal on õigus ? lossikompleksi muutmiseks üle-eestilise ja välismaise tuntusega turismiobjektiks on vaja terviklikku kontseptsiooni. Kui pole kontseptsiooni, ei teki ka ettevõtjatel tõsist huvi majandustegevuseks. Firmad, kes üritavad tegelda lossi piirkonnas ettevõtlusega, võivad ühtse käsituse puudumisel kergesti pankrotistuda.

Põltsamaa lossikompleksi huvitava ja atraktiivse arengu huvides välja töötatud ideede elluviimiseks on head võimalused saada toetust turismitoote arenduse ja turunduse programmist.

Sihtasutuse Põltsamaa Lossi Arendus liikmed aga võiksid teha ekskursiooni Rakverre ja vaadata, kuidas seal Ordulinnus kasutusele on võetud.

Plaan kirjutada Põltsamaa-aineline näidend või näidendite tsükkel, mida lossihoovis mängima hakatakse, on samuti väga huvitav. Haapsalu Valge Daami legendi käivad igal aastal uuesti vaatamas tuhanded inimesed. Ja keegi ei kurda, et on igav ja tüütu.

Põltsamaa lossihoovis saaks korraldada võimalikult palju erinevaid üritusi. Kaasakiskuvat tegevust aga peaks jätkuma ka sügisel ja talvel.

blog comments powered by Disqus