Viimastel aastatel on pidevalt räägitud, et kutsehariduses on viimane aeg pöörata nägu tööandja poole ja hakata õpetama neid erialasid, mida tööandjad tegelikult vajaksid. Seni on jutt peamiselt jutuks jäänudki. Tõsi, on üksikuid kutseõppeasutusi, mille lõpetajatel pole kunagi olnud probleeme töökoha leidmisega.
Hea meel on kirjutada uudist Luua Metsanduskoolist, kus sügisel algava õpipoisi-projektiga avatakse esimesed rühmad, kus õppimine ja töö käivad käsikäes. Töölepinguta sellesse projekti ei pääse. Luua pole ainus kool, taotlusi projektis osalemiseks on esitanud ühtekokku 16 kutseõppeasutust.
See tähendab, et kool pöörab näo täielikult tööandja poole ning valmistab ette inimesi, kes kätega midagi teha oskavad, kuid keda hetkel ettevõtetes napib. Niisugused oskused on aga kasulikud ka õpipoisikoolituses osalejale endale ? spetsialistid, kellest on puudus, ei jää tööta!
Väljaõppest, mis kestab ühe õppeaasta, moodustab ettevõttepraktika tublisti üle poole ehk 65 protsenti. Ettevõttepraktika vaheldub erineva pikkusega teooriaõppeperioodidega, mis viiakse läbi Luual.
Esialgu saavad noored omandada saeliinioperaatori ja arboristi kutse. Maakeelde panduna tähendab arborist pargipuude tohtrit, kes kujundab puuvõrasid, toestab, ravib, võtab ohtlikke puid maha jne.
Õpipoisikoolitusprojekti ajaliseks kestuseks on kaks aastat ning selle ajaga jõutakse koolitada neli kaheksaliikmelist rühma saeliinioperaatoreid ning kaks sama suurt rühma arboriste.