Juhtkiri: Kõige lühemad suveööd saavad varsti läbi

Jaanipäev on nüüd möödas. Meie maakonnas õnneks inimohvriteta. Sügisese jaheduse varjust tuleb ehk ka pisut suvesooja ja päikestki, sest juuli ja august on veel ees.

Kui jaanipäev läbi, siis ei jää muud üle, kui tuleb taas jõule ootama hakata, nendivad paljud nukralt. Aga sinna on veel aega, õnneks enam kui kakskümmend nädalat, kuhu peaks veel nii mõndagi mahtuma.

Tore, et meie üürikesi valgeid öid on kenasti ära kasutatud ja lisaks jaanipidudele veel inimestele ka muusikalist meelelahutust pakutakse. Tõsi, seekordne Jõgeva traditsiooniline “Helisev suveöö” kippus küll sulisevaks suveööks muutuma. Päev läbi kallanud vihm ei tahtnud õhtuks sugugi järele jääda ja vett tuli taevaluukidest krae vahele veel tüki teisipäevagi.

Kõik, kes kontserte ka kultuurikeskuses nautisid, ei pidanud pettuma. Kitarriduo Riho Sibul ja Robert Jürjendal mängisid kitarripalu, mis panid rahva elama, ilma lisaloota igatahes mehi minema ei lastud.

Publiku pani kihama ansambel Fix Stimm Folk Music Bänd Ungarist. Loomingulise kollektiivi esituses võis näha ja kuulda põhjamaalasele harjumatult ?kuumaverelist? muusikat.

Siiski sai üks kontsert toimuda ka väljas ? Jõgeva alevikus Pedja jõe ääres. Seal esinesid Reine ja Jaana Koppel meeleoluka luule- ja muusikakavaga ning musitseerisid Jõgeva pasunapoisid. Veidi enne südaööd sai näha ka tuledemängu Pedja jõe kohal.

blog comments powered by Disqus