Juhtkiri: Jõgevamaal kasvatatud hobusega olümpiale

Rohkem kui aasta tagasi Kuremaa lähedale Alavere külla elama asunud võistlushobuste kasvataja, treener ja sportlane Heiki Ulpus on sihikule võtnud Pekingi olümpiamängud. Ta tahab saata sinna oma hobuse Normeni koos paljukordse Eesti meistriga kolmevõistluses, tippsportlase ja praeguse tartlase Erki Hõimuga. Ka Hõim plaanib Jõgevamaale elama asumist.

Ulpuse plaani realiseerimiseks on vaja raha, aega ja tohutut tahtmist ning suurt tööd. Utoopiline see plaan pole.

Olümpiale jõudmine eeldab võistlemist nii Eestis kui ka rahvusvahelisel areenil ja nõuab päris palju raha. Kõik ettevõtjad, eks tahaksid ja suudaksid toetada jõgevamaalaste jõudmist 2008. aasta olümpiamängudele, on teretulnud oma õlga sellele üritusele alla panema.

Üleskutse kõikidele võimalikele sponsoritele, et aitame Normeni olümpiale, pole tühipaljas sõnakõlks. Eestimaal on varemgi hobuseid toetatud. Ärimehed on juba adunud, et see on tõhus ja mitte väga kallis ettevõtte reklaamimise viis. Kui ettevõtja toetusel saab hobune võistelda mitmetel võistlustel ja osutub edukas, siis on läbi otsese reklaami ja sinna juurdekuuluva positiivsuse võit tegelikult mitmekordne.

Kas väike ja vaene Jõgevamaa suudaks seljad kokku panna ja ühise eesmärgi nimel kedagi tõsiselt toetada? Küllap kindlasti suudab, kui seda tahetakse. Kõik algab ikkagi eesmärgist ja soovist see realiseerida.

blog comments powered by Disqus