JUHTKIRI: Idaprovintsis maksab inimelu vaid 30 000

Enamikku jõgevamaalasi  tabas kolmapäevaõhtust “Pealtnägijat” vaadates shokk ? inimelu hinnaks idaprovintsis (“Pealtnägija” ajakirjanike sõnastus – toim.) on vaid 30 000 krooni!

Kõik, kel kindlustusseltsidega kallim elukindlustusleping sõlmitud, on selged õnneseened, sest pärast kolmapäeva ei võta tõenäoliselt ükski endast lugu pidav kindlustusagentuur jõgevamaalasi kallimalt kui 30 000 krooni eest kindlustada.

Olukorra muudab eriti õõvastavaks asjaolu, et need inimesed (nii vahendaja, kes oli vabatahtlikult politseisse pöördunud, kui ka 30 000 krooni pakkunud tellija) jalutavad meie hulgas ringi. Töö teostaja on aga ilmselt juba kodumaale naasnud ja täidab uusi tellimusi. Esmaspäeval sõlmitud kokkuleppemenetluse järgi kahetses Mustvee endine linnapea Gennadi Kulkov tehtut, tunnistas end süüdi inimröövi katses ning pääses aastase tingimisi vangistusega.

Internetikommentaaridest saime lugeda, et alla 2000 eurone palgamõrv polevat tasemel. Tõsi, 30 000 krooni on eurodesse ümber arvutatuna 1916,9 ja seega selgelt allapoole igasugust taset. Veel tuli üks teadjam kodanik välja faktiga, et praegu saab Moskvast killeri kohale kutsuda ka 1500 USA dollari eest ? seega reedest Eesti Panga USA dollari kurssi kasutades vaid 16 050 krooni eest.

Et Mustvees käib pidev kaklus, pole uudis. Et asjad võivad seal nii hulluks minna, selle peale poleks mõistusega inimesed lihtsalt tulnud.

blog comments powered by Disqus