Jõgevamaal võib tulla erakondadevaheline jalgrattamatk

Kollastesse särkidesse rõivastunud reformierakondlased alustasid üle poolesaja kilomeetri pikkust jalgrattamatka spordikeskuse Virtus eest. Stardi andis erakonna liige, Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev. Jalgratastele olid istunud Jõgevamaa reformierakondlaste liider Peep Lillemägi, erakonna arendusjuht Terje Trei, asutajaliige Heino Puide, ettevõtja Ain Viik ja mitmeid teised oravaparteilased. Noorimaks osavõtjaks oli väike Annika Alatoa.

Matkal tutvuti Kalataluga Härjanurmes, Kursi kirikuga, Elistvere loomapargiga, Palamusega ja mitmete teiste loodus- ja kultuuriobjektidega. Laupäeva õhtuks koguneti telklaagrisse Saadjärve äärde.

?Jalgrattaturism on noorte hulgas igati populaarne. Tavaliselt sõidetakse lühikest maad. Kellel nüüd tahtmist ja võimalust oli, tuli pikemale matkale. Mitmed kooliõpilased uudistasid mõndagi paika esmakordselt? tunnistas Jõgeva linna noorte reformierakondlaste juht,s Jõgeva Ühisgümnaasiumi õpilane Kadi Saks.

Suure-Jaanist pärit pedagoogi Vello Jürgensoni muljed olid järgmised. ?Jõgevamaale tasub teinekord jalgrattamatkale tulla. Mõneti üllatas mind aga inimtühjus mõnes asulas. Laupäeval kella viie paiku ei näinud ma näiteks Tabivere keskasulas ainsatki inimest ja koeradki ei haukunud. Poliitikast me matkal ei rääkinud, aega peab leidma ka puhkamiseks.?

Jõgevamaa Keskkonnateenistuse juhataja Mart Joosep avaldas heameelt selle üle, et jalgrattamatkajad tulid tutvuma Jõgevamaa vaatamisväärsustega. “Päris hea mõte oleks korraldada Jõgevamaal jalgrattamatk, kus osaleksid erinevate erakonna liikmed. Nii saaksime aja maha võtta, poliitikast veidi puhata ning üksteisega mõnusat juttu puhuda,” tegi Joosep tulevikuplaane.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus