Jõgevamaal kandideerib ühele kohale 4,93 inimest

Tänavustel kohalikel valimistel kandideerib Jõgevamaal kokku 863 inimest. Et volikogudes on kohti 175, siis tuleb ühele kohale 4,93 kandidaati.

Suurim on konkurents Pala vallas, kus ühele volikogu liikme kohale pretendeerib 8,66 kandidaati, Pajusi vallas aga on 13 vallavolikogu liikme kohale 46 kandidaati.

Erakondadest on seni kõige arvukamalt kandidaate välja pannud Rahvaliit, neil on 13 omavalitsuses kokku 221 kandidaati. Paraku pole kõik Rahvaliidu liikmed erakonna nimekirjas, vaid on ka moodustanud valimisliite, nagu näiteks Mustvees, Põltsamaal, Palal. Kusjuures Palal kandideerivad rahvaliitlased nii erakonna nimekirjas kui ka eraldi valimisliidus. Sama seis on ka Jõgeva vallas, kus osad erakonda kuuluvad inimesed on kaasatud endise maavanema valimisliitu “Hea vald“.

Keskerakonnal on välja pandud 169 kandidaati ja esindatus enamikes valdades, Reformierakonnal on 151 kandidaati.

Valimisliitudesse on Jõgevamaal läinud 140 inimest, liite on kokku kaheksa, neist Mustvees kaks. Sotsiaaldemokraatidel on tugevad esindused nii Saare kui ka Palamuse vallas, aga ka Pala, Põltsamaa ja Jõgeva vallas ning Mustvee linnas. Esimest korda kandideerivad Rohelised tänavu Torma vallas kuueliikmelise nimekirjaga.

IRLil on pikim 20 inimesega nimekiri Puurmani vallas, Põltsamaa linnas jagub IRLi nimekirja 16 kandidaati ja Põltsamaa vallas 15.

Üksikkandidaate on meie maakonnas kokku kümme, neist kolm Torma ja kaks Saare vallas.

Kokku osaleb valimiste keskkomisjoni andmetel kohalikel valimistel 15337 kandidaati, neist 631 erakondade ja 324 valimisliitude nimekirjas. Üksikkandidaate on 159. 18. oktoobril valitakse üle riigi 226 volikogu, kus on 3076 kohta. Seega on keskmine konkurss peaaegu viis inimest kohale.

iii

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus