Jõgevamaa ühistranspordikeskus palub osaleda uuringus

MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus korraldab ühistranspordialase uuringu, milles palub meie maakonnas ühistransporti kasutavatel inimestel osaleda. Ühistranspordikeskuse juhatuse liikme Heldur Lääne sõnul tunnevad nad jätkuvalt huvi, millised on maakonna elanike liikumisviisid ja -harjumused ning suhtumine ühistransporti. “Panime oma kodulehele http://www.ühistransport.eu üles järjekordse küsitluse. Uurime kuidas on suhtumine ühistranspordi ja auto kasutamisse. Jagame küsimustikke ka paberkandjal raamatukogudes ja bussides. Lisaks küsime ka tasuta transpordi kohta,” rääkis Lääne.

Küsimustikule vastamine ei tohiks võtta rohkem kui kümme minutit. “Juba eelmisel korral saime internetivastuseid rohkem kui paberkandjal, seekord panustame pigem internetile,” tunnistas Lääne.

MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus eesmärgiks on hoida Jõgevamaa ühistranspordi kasutajaid kursis vanemate ja uuemate tegevustega maakonna ühistranspordi valdkonnas.

Uuringud on näidanud, et maakonnaliine kasutab järjepidevalt üle kümne protsendi elanikest ja veidi rohkem kui pooled õpilastest. Pole just suur osa Jõgevamaa elanikkonnast. Sellele vaatamata on ühistransport väga oluline tema kasutajale. Hoiame siis kokku ja oleme asjalikud oma transpordiprobleemide lahendamisel.

MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus on asutatud 2005. aasta 18. oktoobril, asutajateks kaksteist maakonna omavalitsust ja riigi esindajana Jõgeva maavalitsus. Eesmärgiks korraldada maakonna ühistransporti, sealhulgas õpilastransporti ja selleks suunatud tegevusi. Alates 2011. aasta 1. novembrist on bussipileti miinimumhinnaks 0,65 eurot, maksimumhinnaks kolm eurot, ja sõidukilomeetri tariifiks 0,06 eurot sõidukilomeetri eest.

Jõgeva maakonnaliinidel on kasutusel AS Ridango ühispiletisüsteem. See võimaldab korraldada õpiaste sõiduõigust ning on ristkasutusel mitme teise maakonna ja linnaga.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus