Jõgevamaa suvemängude üldvõit Tabivere vallale

Möödunud nädalavahetusel peetud XXIII Jõgevamaa suvemängudel võitis üldarvestuses esikoha võõrustaja Tabivere vald. Mullu vaid kolme punktiga esikohast ilma jäänud tabiverelased edestasid nüüd teise koha saanud Jõgeva linna viie silmaga.


Teist aastat järjest Tabiveres toimunud suvemängudel võisteldi üheteistkümnel spordialal, kokkuvõttes 99 punkti kogunud korraldajatele tõi edu ühtlaselt hea esinemine kõigil aladel. Viimast aastat Jõgevamaa koosseisu kuuluvad tabiverelased võitsid esikoha jalgpallis, mälumängus ja õhupüssist laskmises. Teine koht saadi naiste rannavõrkpallis, petankis ja BMX jalgrattakrossis, kolmas punktisumma koguti kergejõustikus, discgolfis ja sangpommi rebimises.

Hästi suutis oma spordihuvilisi mobiliseerida mullu esikolmikustki välja jäänud Jõgeva linn, kes nüüd sai kokkuvõttes 94 punktiga teise koha. Jõgevalased said alavõidud kergejõustikus, discgolfis ja petankis, kolmanda kohaga lõpetati võistlused mälumängus ja naiste rannavõrkpallis.

Kaks alavõitu teeninud Põltsamaa linn oli 92 punktiga kolmas. Esikolmikule järgnesid mullune võitja Jõgeva vald (85,5 p), väikeste valdade arvestuses esikoha saanud Saare vald (80 p), Palamuse vald (54 p), Puurmani vald (37 p), Torma vald (20,5 p) ning Põltsamaa vald (12 p). Ühelgi alal ei osalenud tänavustel maakonna suvemängudel Kasepää, Pala ja Pajusi vald ning Mustvee linn.

Seitsme meeskonna osavõtul toimunud jalgpalliturniiril kogusid Tabivere II ja Põltsamaa linna I võistkond võrdselt 12 punkti, korraldajatele tõi esikoha napilt parem väravate vahe. Esikoha võitnud meeskonnad mängisid Erik Kesa, Kristo Päkko, Eduard Kovbasnjuk, Timo Padar, Kert Orusalu, Kristofer Kaasik, Rene Poll ja Maikel Võsu.

Tasavägine oli heitlus ka tänavakorvpalliturniiril, kus neljast meeskonnast kolm kogusid võrdselt viis punkti. Esikoha võitis Saare valla tiim koosseisus Kevin Lokko, Alo Korju, Karel Kutser ja Feliks Valdek, järgnesid Torma vald ja Jõgeva vald. Rannavõrkpallis tõid Põltsamaa linnale esikoha nii mehed (Rainer Kulp ja Karl-Joosep Kesküla) kui ka naised (Raina Kaus ja Riin Emajõe).

Viie tiimi osavõtul peetud tasavägisest petankiturniirist väljus võitjana Jõgeva linn, keda esindasid Ave Säärits, Aavo Meitus ja Jan Vilgats. Esikolmikusse jõudsid veel Tabivere vald ja Puurmani vald. Sangpommi rebimises oli 107 korraga parim Ülo Kuusk (Palamuse vald), järgnesid Andres Metjer (Jõgeva vald; 96) ja Rene Poll (Palamuse vald; 72).

Mälumängus edestas 30 punkti kogunud Tabivere valla võistkond (Viktor Trink, Kristjan Trink, Ivar Karina, Maila Trink ja Lauri Naber) viie punktiga Põltsamaa linna ning seitsme punktiga Jõgeva linna.

Discgolfis jõudsid meestest esikolmikusse Ott Juhkam (Puurmani vald), Raikki Luik (Jõgeva linn) ja Janel Palm (Põltsamaa linn), naistest olid edukamad Kadi Pint (Jõgeva linn), Anneli Palm (Põltsamaa linn) ja Kätri-Avelin Säärits (Jõgeva linn). Õhupüssist laskmises tõid Andri Ehamaa, Lauri Aunap ja Tambet Luha Tabivere vallale kolmikvõidu, naistest olid täpsemad Getrin Natus (Tabivere vald), Helis Perk (Jõgeva vald) ja Piibe-Laura Lind (Põltsamaa vald).

Juhtide mitmevõistluses tegi seekord kaasa vaid kuus osavõtjat, kolme ala kokkuvõttes võitis esikoha Jõgeva linnapea Raivo Meitus, kellele järgnesid Jõgeva linnasekretär Egle Lääne ja Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev.

Jõgevamaa suvemängude kõik tulemused võib leida spordiliidu Kalju kodulehelt jslkalju.ee.

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus