Jõgevamaa orienteerumismeistrid selgusid Tartumaal

Naistest tuli maakonna meistriks Laura Suur Minija Pääslase ja Maire Kure ees, meestest Tauno Kure Mati Pärna ja Eldur Orupõllu ees. Noorteklassis D18 olid paremad Laura Suur ja Rahel Valdmaa, klassis H18 Indrek Pärn ning klassis D14 Margareth Pilv.

Võrreldes mullusega jäi meistrivõistlustel osalenute arv samaks. Mitmed ala pidevad harrastajad ei osalenud seoses töökohustuste, muude hobide või teistel võistlustel osalemise tõttu.

 Mis radadesse puutub, siis need olid kaks astet raskemad kui möödunud aastal.

Seoses sellega, et mulluste võitjate ajad olid alla poole tunni, otsustasid meistrivõistluste Jõgevamaa-poolsed korraldajad nii meeste kui naiste meistrid selgitada ühe astme võrra pikemal-raskemal rajal. Paraku oli ka kohapealne rajameister leidnud, et mullused rajad olid liiga lihtsad, ja planeerinud tänavused rajad oluliselt pikemad ja raskemad. Nii tõusiski radade raskusaste kokkuvõttes hüppeliselt ning lämbe ilm tegi võistlejate olukorra veelgi keerulisemaks. Aja alla tunni saavutasid vaid naisteklassi medalikolmik ja meesteklassi võitja.

Võistluste tulemustega saab põhjalikumalt tutvuda spordiliidu Kalju kodulehel alajaotuses  Protokollid/Muud.

Orienteerumine on üks populaarsemaid (rahva)spordialasid nii Eestis kui ka Põhjamaades tervikuna. Alaga tegeldakse aga peaaegu kogu maailmas, kus vähegi metsa kasvab. Orienteerumisürituste skaala ulatub matkadest kuni maailmameistrivõistlusteni ning alates ühekilomeetrilistest sprintidest kuni pikkade maratonideni ja rogainide ehk orienteerumismatkadeni.

TAUNO KURE

blog comments powered by Disqus