Jõgevamaa lapsed käisid Eesti Laulu peaproovil

Möödunud laupäeval eelnes Eesti Laul 2017 finaalvõistlusele päevasel ajal peaproov, kus publiku hulgas oli ka sada Jõgevamaa koolide last ja pedagoogi. Eesti Laul 2017 peaproovile õnnestus saada 20 piletit ka Lustivere põhikoolil. Lustivere põhikooli direktor Kaire Kampus lausus, et info Eesti Laul peaproovi kohta saabus läbi Jõgeva maavalitsuse haridus- ja sostsiaalosakonna. Programmi “Aitan lapsi” raames oli Jõgevamaa koolidele eraldatud 100 piletit.

Kaire Kampuse sõnul juhtusid nad ühel reede pärastlõunal õigel ajal seda infot märkama. Kiirelt tegutsedes saadeti Lustivere põhikoolist maavalitsusse teele palve eraldada neile 20 piletit Eesti Laul 2017 peaproovile. Piletite hulga puhul arvestati võimalusega kasutada Põltsamaa valla 19 kohalist bussi. Kuid tegelikult oli valla buss sellel ajal hoopis Valgamaal omavalitsuste talimängudel osalenute kasutuses ja neil tuli Tallinnasse sõitmiseks mujalt buss hankida. Kiiresti reageerisid sellele infole ka Tabivere ja Pala kool. Lustivere põhikoolist sõitsid kontsertit vaatama 4.-9. klassi muusikahuvilised õpilased, kes käivad laulmas ja kes on aidanud ka kooli üritusi korraldada. Kooli juures toimus ka laager noorkotkastele ja kodutütardele, mille korraldamisel abiks olnud lapsi samuti sellise võimalusega premeeriti. Koos lastega sõitsid Tallinnasse Eesti laul 2017 peaproovi vaatama-kuulama Kaire Kampus ja Lustivere põhikooli õppealajuhataja Lea Kabur. Peaproovis mängiti superfinaal läbi ning seal tunnistati “mängult” võitjaks Lenna Kuurmaa. Vähemalt Lustivere põhikooli lapsed selle valikuga rahul ei olnud, sest nemad eelistasid võitjana ikkagi Kerlit. Ka Rasmus Rändvee laul meeldis Lustivere kooli lastele. Koit Toome ja Laura laul meeldis lastele samuti, kuid polnud siiski nende esimene eelistus.

Kaire Kampuse sõnul jõudsid nad koju tagasi lõppkontserdi toimumise ajal ja said selle teist poolt telerist vaadata. Kohapealne emotsioon on hoopis midagi muud koos valgus- ja lavašõu ning võimsa helitaustaga. Lustivere kooli esinduse kohad asusid teisel rõdul, kust oli Saku Suurhalli saalile hea vaade ning laval toimuvat said nad jälgida suure monitori vahendusel. Kaire Kampuse sõnul jäid nii tema, õppealajuhataja kui lapsed Eesti Laul 2017 peaproovi külastamise ja sealt saadud emotsioonidega väga rahule.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus