Jõgevamaa kaotas napilt Võrumaale

Kolmekümnele aastale planeeritud Eesti jalgpalli maavõistluste turniiril peeti võidupüha eel viienda vooru kohtumised.

Jõgevamaa  kohtus 22. juunil aleviku staadionil Võrumaaga ning pidi tunnistama külaliste nappi 3:2 paremust. Võrulased läksid 28. minutiks Kait Hinni ja Arsen Katšmazovi väravatest 2:0 juhtima, kuid põhiliselt Jõgeva SK Noorus-96 mängijatest koosnenud Jõgevamaa koondmeeskond suutis teisel poolajal viigistada. Võõrustajate avavärava lõi 31. minutil Kaarel Põldma, seisu viigistas 61. minutil Kristjan Kuldmägi. Kuus minutit hiljem viis Lauri Pilv Võrumaa taas ette ning külalised suutsid nappi eduseisu hoida lõpuvileni.

Viie vooru järel juhib turniiritabelit 13 punktiga Harjumaa, Jõgevamaa on nelja punktiga kümnendal kohal. Kuuenda vooru kohtumine peetakse aasta pärast Võrus.

Maavõistlusmängule eelnes tavapäraselt ka maakondade VIPidest koosnevate võistkondade kohtumine. Kui võõrustajate meeskonnast moodustasid tavapäraselt enamuse rahvaesindajad (Tiit Lääne, Asso Nettan, Anti Orav, Elmo Krumm, Aare Järvik jt), siis võrukad üritasid lüüa jõuga: platsile toodi nii Torino olümpial kaheksanda koha saanud suusasprinter Anti Saarepuu kui ka mitmed Kuperjanovi pataljoni võitlejad. Mängupilt kalduski kiirelt Võrumaa kasuks, külalised mängurõõmu nautida ei soovinud ning vaidlustasid iga vähegi nende meelest kahtlase situatsiooni. Jõgevamaa esinemisele mõjus ka varumängijate nappus, sest Anti Orava vigastuse järel tuli kõigil mängida vahetuseta. Väga hea soorituse tegi seejuures peaaegu kogu kohtumise platsil olnud ainus naismängija Maiu Veltbach, kes sai võrdselt edukalt hakkama nii kaitses kui ka rünnakul. Jõu vastu Jõgevamaa siiski ei saanud ning Võrumaa VIPid võtsid 8:2 võidu. Väljakuperemeeste väravad lõid Asso Nettan ja Elmo Krumm.