Jõgevamaa jäi Võrumaa vastu ka võõrsil võiduta

Eesti Jalgpalli Liidu ja maakondlike spordiliitude eestvedamisel toimuval Eesti maavõistluste turniiril jõuti möödunud nädalavahetusel kuuenda vooru kohtumisteni. Mullu Võrumaale koduväljakul napilt 2:3 kaotanud Jõgevamaa koondvõistkond pidi vastaste paremust tunnistama ka võõrsil, Võrumaa võitis kohtumise 3:1.

Võrdsete vastaste kohtumises ‒ Võrumaad esindasid põhiliselt Eesti meistrivõistluste teise liiga turniiril hetkel teisel kohal oleva Võru FC Heliose ning Jõgevamaad samal turniiril võrdsete punktidega kolmandal kohal oleva Jõgeva SK Noorus-96 pallurid ‒ õnnestus väljakuperemeestel avapoolajal mõne minuti jooksul minna 2:0 juhtima. 30. minutil avas skoori Kert Joakit, kolm minutit hiljem suurendas vahet Mait Raha.

1. minutil vähendas Kaarel Põldma külaliste kaotusseisu 11 meetri karistuslöögist küll minimaalseks, kuid kümme minutit viis Eduard Desjatski tabamus võõrustajad taas kahe väravaga ette ning 3:1 seisul kohtumine ka lõppes.

Jõgevamaa koondvõistkonna koosseis: Jürgen Hiljurand (68. Eduard Lehtmets), Kevin Liblik, Priit Jõeäär, Riigo Paumets, Tauno Anvelt, Lauri-Robert Indus (68. Vladimir Ingver), Andro Lepp, Mihail Gutak, Targo Parkala, Kaarel Põldma, Timo Kotkas.

Kolmekümnele aastale planeeritud turniiril, kus viieteistkümne maakonna ja Tallinna koondvõistkonnad kohtuvad omavahel kahel korral (ühel aastal kodus, teisel võõrsil), on kuue vooru järel 16 punktiga tabeli tipus Harjumaa meeskond. Kolme punktiga jäävad liidritest maha Valgamaa ja Võrumaa, nelja silmaga Ida-Virumaa ja Tallinn.

Jõgevamaal on kirjas neli punkti, mis annab kuueteistkümne võistkonna hulgas neljateistkümnenda koha. Samuti nelja punktiga, kuid halvema väravate vahega on tabeli lõpus Hiiumaa ja Põlvamaa.

1. aastal peetud maavõistluste turniiri avavoorus kaotas Jõgevamaa koondmeeskond kodus Valgamaale 0:1, aasta hiljem jäädi võõrsil alla tulemusega 2:5. 2014. aastal saavutati senine ainuke võit, kui Jõgeva linnastaadionil alistati Põlvamaa kindlalt 3:0. Järgmisel aastal Põlvas peetud korduskohtumise normaalaeg lõppes 2:2 viigiga ning kuigi järgnenud penaltiseeria võitis Põlvamaa 4:2, teenisid mõlemad meeskonnad vastavalt turniiri reglemendile tabelisse viigipunkti.

Jõgevamaa jalgpallurid on kuues kohtumises löönud kümme väravat. Kolme tabamusega on resultatiivseim Aivar Anniste, kaks väravat on löönud Mairo Tikerberi, Margo Parkala ja Kaarel Põldma, ühe Kristjan Kuldmägi.