Jõgevamaa Aasta naiskodukaitsja on Riina Kink

Tänavu Jõgevamaa Aasta naiskodukaitsja tiitli pälvinud Riina Kink tuleb edukalt toime vabatahtliku instruktorina, on eestvedajaks formeerimisvaldkonnas. Tal on põhjalikud teadmised ka kokanduses ja koosviibimiste korraldamisel.


Riina Kink liitus Naiskodukaitse Jõgeva ringkonnaga 2000. aastal. “Tunnustus toob rõõmu. Küllap sain selle aastate vältel tehtud töö eest. Sooviksin väärtustamist jagada ka teistega, sest olen veendunud, et sama tubli on enamik meie naiskodukaitsjaid,” rääkis naine.

Riina Kink on olnud Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna esinaine, kuulunud juhatusse ja revisjonikomisjoni, viimast on ta ka juhtinud.

“Neli aastat tagasi, 2013. aastal osalesin formeerijana Kaitseväe suurõppustel Kevadtorm. 2016 sai minust formeerimisala grupijuht. Koostöös Kaitseliidu Jõgeva maleva väljaõppeosakonnaga oleme kahel korral läbi viinud maleva üksuse formeerimist ja lahkformeerimist. Nii harjutame tegevust, mis on iseloomulik sõjaolukorrale,” ütles Riina Kink.

Praegu on ta Naiskodukaitse Jõgeva ringkonna, Järvemäe jaoskonna liige. Järvemäe jaoskond hõlmab Kuremaa ja Laiuse piirkonda. Riina oli võtmeisik selle jaoskonna loomisel ja ka nime välja mõtlemisel.

Noorte Kotkaste ja Kodutütarde laagrites on Riina Kink andnud meditsiiniabi ja tegelenud toitlustamisega. “Kokandus ja peolaua katmine on mu hobi, mida olen rakendanud ka naiskodukaitses,” ütles ta.

“Minu kodukant on Laiuse lähedal asuv Alavere küla. Praegu elan Lääne-Virumaal ja töötan Rakveres, erivajadustega inimeste hoolduse valdkonnas. Naiskodukaitse liinis loen end aga seotuks Jõgevamaaga,” tunnistas ta.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus