Jõgevale jõuab liiklusohutuse eurotuur

Üle-Euroopalise liiklusohutuse kampaaniaga kaasneva Euroopa Liiklusohutuse Tuuri käigus sõidavad neli liiklusohutust ja esmaabi käsitlevate materjalidega varustatud autot mööda 26 kampaanias osalevat riiki. Üks autodest väisab 1.-6. augustini Eestit. Jõgevale jõuabki see neljapäeval.

Tuuriauto meeskond jagab infomaterjale ning korraldab lastele liiklusohutuse teemalisi mänge ja küsitluse. Küsitlus viiakse läbi teisteski kampaanias osalevates riikides ning selle tulemuste põhjal saab Euroopa Komisjon ülevaate eri maade laste liiklusohutuse alasest teadlikkusest.

Lisaks tuuriautole osalevad üritusel Eesti Punase Risti Jõgevamaa Seltsi ja Jõgeva politseijaoskonna esindus. Politseinikud tutvustavad oma tööd ja töövahendeid, Punase Risti esindajad jagavad esmaabiteadmisi. Eelkõige on liiklusohutuse tuuri avalikule üritusele oodatud lapsed, ent esmaabivõtteid õppima võiksid tulla ka täiskasvanud.

Tänavune üle-Euroopaline liiklusohutuse kampaania on juba kolmas omataoline: varasemad leidsid aset 2002. ja 2003. aastal. Kampaaniat, mille eesmärgiks on tõsta elanikkonna liiklusohutusalast teadlikkust ning vähendada seeläbi liikluses hukkunute ja vigastada saanute arvu, toetavad Toyota Motor Europe ja Euroopa Komisjon.

Statistika andmetel hukkub Euroopa teedel iga päev üle saja inimese, mis tähendab, et iga 12 minuti tagant saab surma vähemalt üks inimene. 2003. aastal võttis Euroopa Komisjon vastu oma kolmanda liiklusohutuse tegevusprogrammi, mille eesmärgiks on vähendada aastaks 2010 liiklusõnnetuse ohvrite arvu poole võrra.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus