Jõgeval voolas maha 915 kilo toiduõli

Õnnetus juhtus, kui manöövervedur hakkas palgivaguneid liigutama. Kahjuks ei näinud vedurijuht, et ees laaditakse tsisterne. Vedurijuhi abi pidi raadio teel teatama, kui palju võiks vedur palgivaguneid veel liigutada, kuid raadioside tõenäoliselt ei toiminud. Nii liikusid vagunid vajalikust rohkem, liigutasid tsisterne ja rebisid veoauto küljest laadimisvooliku. Tsisterni asemel voolas toiduõli raudteele.

Werol Tehaste juhatuse liige Helmo Hainsoo ütles, et tegemist oli õnneliku õnnetusega, sest inimesed kannatada ei saanud.

“Laadijad tegutsesid väga professionaalselt, tänu nende inimeste reaktsioonile sai kiiresti suletud ka vooliku ava,” tõdes Hainsoo. Tema hinnangul oli tegemist inimliku eksitusega.

Jõgevamaa Päästeteenistuse direktor Jüri Alandi kinnitas, et neil polnud õnnetuspaigal otseselt midagi vaja teha. Raudteetöötajad pidid õlilaigud saepuruga katma, et õli sellesse imenduks.

Keskkonnainspektsiooni Jõgeva büroo juhataja Illimar Metsa sõnul pole keskkonnale otsest kahju tekitatud, sest tegemist oli toiduainega.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus