Jõgeval peeti sportlikku mälestuspäeva

Möödunud pühapäeval peeti Jõgeva linnastaadionil Ants Pajule pühendatud sportlikku mälestuspäeva. Kui asjad soovitud suunas edenevad, saab aasta pärast samas teoks juba Ants Paju mälestusvõistlus.

Möödunud aasta juuni lõpus meie hulgast lahkunud spordimees ja ühiskonnategelane Ants Paju oleks tuleval esmaspäeval saanud 68 aastaseks. Lisaks sellele, et tema kettaheite ja kuulitõuke isiklikud rekordid (vastavalt 60.22 ja 17.66) kannatavad välja võrdluse ka tänapäeva tegijate omadega, seisis ta ka mitme traditsiooniliseks kujunenud spordivõistluse sünni juures. Sestap oleks igati loogiline, kui nüüd käivitataks Ants Paju enda nime kandev ja tema mälestusele pühendatud võistlus.

Mälestusvõistluse n-ö eelprooviks oligi möödunudpühapäevane kokkusaamine Jõgeva staadionil. Ants Pajust kõnelesid Jõgeva linnapea Kalmer Lain, spordiajakirjanik Tiit Lääne ning spordiveteranid Ülo Kuusk ja Villu Ojassalu. Kohal oli ka Ants Paju lesk Kiira Paju, kes tänas kokkutulnuid ning mälestuspäeva algatanud Maret Piirakut ja Villu Ojassalu.

Kettaheites ja kuulitõukes proovisid seekord kätt kümmekond meest-naist. Tublimad olid meestest Ülo Kuusk, Ain Raadik, Enno Eerma, Villu Ojassalu, naistest Silvi-Mai Eerma, Maret Piirak, Hille Kirpu ja Urve Rillo. Tuleval aastal umbes samal ajal loodetakse aga Jõgeva staadionil näha suuremat arvu heitjaid-tõukajaid, kelle hulgas oleksid teretulnud nii tippsportlased, täiskasvanud harrastajad kui ka noored.

“Kavatseme veel septembrikuu jooksul väiksemas ringis kokku tulla, et mälestusvõistluste korraldamisega seotut arutada,” ütles Tiit Lääne. “Eks siis näe, kas võtame suuna heitjate-tõukajate võistluse korraldamisele või keskendume üksnes kettaheitele. Kindlasti tuleks võistluse korraldamisse kaasata aga Antsu sõber Aleksander Tammert, kellel on autoriteeti ka heitjate-tõukajate ringkondades.”

i

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus