Jõgeval avati renoveeritud postkontor

?Tähtis on see, et end tunneks mugavalt nii klient kui ka personal,? ütles Eesti Posti Tartu peapostkontori tegevdirektor Tarmo Kirotar. Kokku läks ehitus ja sisustuse muretsemine maksma umbes 4,7 miljonit krooni.

Jõgeva maavanem Margus Oro ütles, et tal on hea meel, et Eesti Post võttis ette Jõgevamaa jaoks sedavõrd tähtsa töö ja remontis ning muutis postkontori kliendisõbralikuks. Maavanema sõnul näitas infotehnoloogia alane seminar, et elektroonilised kirjad ei liigugi Jõgeval nii edukalt, inimesed armastavad saata rohkem käsitsi kirjutatud kirju ja tunda rõõmu nende avamisest.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsevi sõnul ei asenda ka internet omavahelist suhtlemist kirja teel. Isiklik, oma käega kirjutatud kiri väljendab rääkija mõtteid ja tundeid. Seega on väga oluline, et inimene usaldaks seda asutust, kes tema mõtteid vahendab teisele inimesele ja toimetab saadetise kiiresti kohale.

Eesti Posti juhatuse liige Jaan Tuul rõõmustas, et Jõgevamaal on kõik piirkondlikud postkontorid, nii Jõgeva, Põltsamaa kui Torma, väga korralikult korda tehtud. Nende kolme baasil toimub ka ülejäänud postipunktide töökorraldus.

Jõgeva postkontori maja on muutunud tundmatuseni. Kõigepealt parandati ära katus, kuna see oli üsna lagunenud. ?Kui lekked said likvideeritud, tegime korda ka fassaadi. Aknad olid kui mitte just eest ära kukkumas siis avada neid küll enam ei saanud, loomulikult vahetati need ära,? rääkis Jaan Tuul.

?Jalakäijate ala on Jõgeva linnale kindlasti vajalik, et seal saaksid käia lapsed ja vanurid ning neil ei oleks vaja karta oma turvalisuse pärast. See tähendas vajadust rajada korralik sissepääs, parkla ja kõnnitee,? märkis Tuul. Need tööd said tehtud Jõgeva linna ja Eesti Posti koostöös, kuna olid väga olulised nii postkontori töötajatele ja klientidele, kui ka igale linnainimesele.

Kuigi postkontor on vastremonditud ruumides töötanud juba paar kuud, saadi viimaste välitöödega valmis möödunud nädalal.

Jõgeva piirkonna postkontori juhataja Ülle Tederi hinnangul on oluline, et väga palju on ruumides muutunud töötajate jaoks, olemas on korralikud personali- ja dusiruumid, samuti uus mööbel. Teenindussaalist ei tasu aga üldse rääkida: see on saanud täiesti uue näo.

Jõgeva piirkonna postkontori alluvusse kuuluvad ka Põltsamaa ja Torma postkontorid ja kümme postipunkti üle maakonna, kokku saab tööd ligi viiskümmend inimest, lisaks tellitakse postivedamisteenust füüsilisest isikust ettevõtjatelt.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus