Jõgeva valla 150. sünnipäevale pühendatud valla koolide isetegevuspäeva võõrustas sel aastal Laiuse Jaan Poska põhikool. Tänavuse isetegevuspäeva märksõna oli ajalugu.
Isetegevuspäev on igakevadine rõõmus pidupäev, mil nelja kooli õpilased saavad ühes Jõgeva valla koolis kokku ning näitavad, mida toredat on nad aastaga õppinud.
Võimalus näidata oma andekust
Laiuse põhikooli direktor Siiri Rahn rääkis, et isetegevuspäev on mitmeid aastaid andnud lastele võimaluse oma andekust näidata. “Oleme näinud vahvaid näidendeid, tantsu-, laulu- ja pillilugusid. Kui laste sisemine päike särab, siis on meil kõigil mõnus ja soe,” sõnas direktor.
Laiuse põhikooli olid külla sõitnud Vaimastvere kooli, Siimusti lasteaed-algkooli ja Kuremaa lasteaed-algkooli õpilased. Lavale jõudsid etlejad, näitlejad, rahvatantsijad ja noored muusikud.
Laiusel hakati kooliharidust andma 331 aastat tagasi. Kunagisest kihelkonnakoolist on saanud põhikool, mis kannab Jaan Poska nime. Nii ei saanud ka Laiuse põhikooli seitsmendikud mööda oma kodukoha suurkujust Jaan Poskast, kes on valla eakaaslane.
Etendus noorest Jaan Poskast
Etenduses rääkisid õpilased loo Ranel Kase kehastatud noore Jaan Poska kujunemisest. Noorest Jaanist isa eeskujul kujul köstrit ei tulnud. Temast sai advokaat ja diplomaat, kes kannab väärikalt Tartu rahulepingu arhitekti nime.
Noorte näitlejate sõnul võttis Poska oma Laiuse lapsepõlvekodust kaasa eluterve vaate, talupoja kaine mõistuse ja arukuse, oskuse kuulata ning õigel ajal õigeid asju öelda. “Oleme uhked, et kanname endast seda Poska väärikust,” kinnitasid põhikooli seitsmenda klassi õpilased.
MARGE TASUR