JÕGEVA VALD KUULUTAS VABARIIGI AASTAPÄEVA EEL OMA AUKODANIKUKS METSANDUS- JA SELTSITEGELASE KAUPO ILMETI

Jõgevamaalane sai temast 1963. aastal, kui ta toonase Jõgeva metsamajanduse tehnikumi ehk praeguse Luua metsanduskooli direktoriks suunati. Jõgeva valla elanik on ta 1973. aastast ja selle piirkonnaga on seotud ka märkimisväärne osa tema elutööst. 20 aastat juhtis ta Kaarepere metsakatsejaama ja oli seejärel mõnda aega Jõgeva metsaülem. Ta on olnud toimekas tegelane õige mitmes seltsis: Eesti ja Jõgevamaa Metsaseltsis, Eesti Mulkide Seltsis, Eesti Kultuuriseltside Ühenduses ja mitmel pool mujal. Kaupo Ilmeti eestvõttel on juba veerand sajandit arendatud Vaiga Kassinurme maalinna, millest nüüdseks on saanud kultuurirahva, ajaloohuviliste, ajaloo taaskehastajate ja paljude teiste üks meelispaiku. Ta oli “mootoriks” ka Elistvere loomapargi käimavedamisel. Lisaks sellele on tema algatusel trükivalgust näinud terve rida metsanduse ja pärandkultuuriga seotud trükiseid.

“On ikka meeldiv küll, kui sinu tehtut märgatakse ja sind tunnustatakse. Ja tehtud on aastakümnete jooksul ju mõndagi,” ütles Kaupo Ilmet.

Lisaks aukodaniku tiitlile andis Jõgeva vald välja preemiad “Elutöö eest” ja “Aasta tegija”. Need pälvisid vastavalt Kuremaa ja Laiuse perearst Anne Oras ning harrastusteatri entusiast Eve Somelar.

RIINA MÄGI

 

blog comments powered by Disqus