Jõgeva Ühisgümnaasium avab poisteklassi

Põhimõtteliselt oleksid viienda klassi õpilased ka ühte klassi ära mahtunud. Ent kooli juhtkond otsustas ühe 35-36 õpilasega klassi asemel kaks väiksemat moodustada ning ühe neist puhtalt poisteklassiks jätta.

“Juba siis, kui tänavu viiendasse minejad esimesse klassi tulid, oli nende hulgas poisse tunduvalt rohkem kui tüdrukuid,” ütles Jõgeva Ühisgümnaasiumi direktor Jüri Toit. “Nüüd otsustasime klassi kaheks jagada ja ühe neist puhtalt poisteklassiks teha. Eelkõige oli nii parem tööõpetuse tunde korraldada, ent sellest võib tõusta ka pedagoogilist kasu: väiksemas klassis on ju parem õpetada.”

Kuna eesti kodudes eri soost laste eri moodi kasvatamisele just suurt rõhku ei panda, ei arva Jüri Toit, et kooliski poisse ja tüdrukuid eri moodi ja eri klassides või koguni koolides õpetama peaks.

“Aga eks me pärast näe, kuidas mehisemas keskkonnas viibimine poistele mõjub,” ütles Jüri Toit. “Võib-olla mõjub väga hästi.”

Tugeva klassijuhataja ? Eve Roosi ? saab ka teine viies klass. Mõni laps mahub praegu veel juurde nii poiste- kui ka segaklassi.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus