Jõgeva Tähe võitis naiste esiliiga, Mustvee jäi neljandaks

Laupäeval peeti Virtuse spordihoones Eesti naiste saalihoki meistrivõistluste esiliigaturniiri kohamängud. Finaalkohtumises alistas Jõgeva SK Tähe/Olivia EMÜ II naiskonna 5:3, pronksimängus kaotas SK Mustvee karistusvisete järel 1:2 Team PPT-le.

Finaalkohtumine Eesti Maaülikooli SK duubelvõistkonnaga algas Tähe naiskonnale soodsalt. 61-sekundilise mängu järel avas Kerttu Klaarman skoori ja kolm minutit hiljem suurendas Anu Tammiku täpne vise Tähe eduseisu kaheväravaliseks. Avapoolaja lõpu eel õnnestus kodunaiskonnal ära kasutada ka EMÜ mängija eemaldamise järel tekkinud arvuline ülekaal, Tähe kolmanda värava viskas 14. minutil Teele Randoja.

Teist poolaega alustas aktiivsemalt Tartu naiskond: vähem kui neljaminutilise mängu järel oli Tähe eduseis kahanenud minimaalseks. 17. minutil viskas esiliiga parimaks mängijaks tunnistatud 14-aastane Laura Heinoja EMÜ avavärava ning kuigi minut hiljem suurendas Teele Randoja taas vahet, vastasid tartlannad sellele kiirelt kahe omapoolse tabamusega. Mängu enda kasuks pöörata tartlannadel siiski ei õnnestunud, kõigest 16 sekundit pärast nende kolmandat tabamust viskas Anu Tammiku Jõgeva naiskonna viienda värava ning 5:3 eduseisu suudeti hoida lõpusireenini.

Möödunud hooajal naiste meistriliigas neljanda koha saanud Jõgeva Tähe naiskond jäi tänavu esiliigaturniiril vaid ühes kohtumises võiduta, novembri algul kaotati 2:3 Team PPT-le. Põhiturniiri kokkuvõttes saadi PPT järel teine koht, järgnenud kohamängudes alistati kindlalt Kuusalu Eluterve Naine ja SK Mustvee. Kümne värava ja viie sööduga oli Tähe resultatiivseim naiskonna kapten Teele Randoja.

Esiliiga meistritiitli võitsid väravavahid Andrea Randmaa ja Sigrid Saaremäe ning mängijad Teele Randoja, Kerttu Klaarman, Maarja-Liis Reial, Anu Tammiku, Riin Buddell, Karoliina Virkus, Kädi Sirel, Marika Dodjak, Kirsi Vaarmets, Jane Suvvi, Rimante Valancauskaite, Hanna-Riin Guske, Aileli Masing, Eleri Narits, Eneli Vadi ja Inna Mahhova.

Medališanss oli ka põhiturniiri kolmanda kohaga lõpetanud SK Mustvee naiskonnal. Tasavägises pronksimängus Team PPT-ga viskasid mõlemad naiskonnad 35 minuti jooksul vaid ühe värava ning võitja selgitamiseks tuli appi võtta karistusvisked. Skoori avas avapoolaja viimasel minutil Paide ja Tamsalu naishokimängijaid ühendava võistkonna liige Taiga Laur, Mustvee viigivärava viskas teise poolaja 29. sekundil Karoliine Teelahk. Lisaajale järgnenud karistusvisetel oli edukam Team PPT, neil õnnestus Mustvee väravat kaitsnud Anastasia Sokolova üle mängida kolmel korral (võiduvärava viskas 48-aastane Taiga Laur), Mustvee naiskonnast oli ainsana täpne Reili Tooming.

Neljanda koha saanud SK Mustvee naiskonda esindasid lõppenud hooajal Anastasia Sokolova, Kristina Pint, Sigrit Jermoškin, Reili Tooming, Merili Pärn, Katrin Jermoškin, Karoliine Teelahk, Nicole Vingertšuk, Sandra Sagar, Madli Kaljula, Mari-Ann Katariina Sklave, Marili Kase ja Aiki Otsalt.