Jõgeva spordikeskuse kettagolfi park pälvis aasta teo tiitli

Jõgeva linnas tunnistati rahvahääletuse tulemusel avaliku sektori kategoorias aasta teoks kettagolfi pargi rajamine spordikeskuse Virtus ümbrusesse.

Kettagolfi rada on leidnud Jõgeva piirkonna inimeste sooja vastuvõtu. Raja populaarsusest annavad märku sisse tallatud rajad. Jõgeva spordikeskuse juhataja Priit Toru muigab, et puude ja põõsaste vahel hein enam ei kasvagi ning niita tuleb ainult suuri maa-alasid. Toru sõnul on kettagolfi mängimine populaarne ning see tingiski soovi pakkuda Jõgevalgi võimalusi selle ala harrastamiseks. “Mängijad kiidavad Jõgeva rada, siin on langused ja tõusud ning saab puude vahelt visata – see on küllatki tehniline,” märkis Toru. Ilusate ilmadega külastab kettagolfi parki paarkümmend inimest päevas.

Usinad entusiastid

Priit Toru hinnangul on rajal üsna võrdselt näha nii kohalikke kui mujalt tulnud huvilisi. Kui toimuvad aga võistlused, siis on kõik kohad osalejaid täis.

Jõgeva linnapea Raivo Meituse sõnul on see märkimisväärne kui Jõgeval on kettagolfi võistlustele kaasatud poolsada osavõtjat. Linnapeal on hea meel, et harrastajate ja entusiastide hulgas on raja avastanud ka gümnaasiumi õpilased, kes käivad oma seltskonnaga nii õppimas kui mängimas. “Jõgevamaa gümnaasiumi õppejuht Anti Alasi on ise kettagolfi entusiast ja harrastaja ning kevadisel valikursuse nädalal õpetas ta gümnasiste mängima,” tõi linnapea välja. Peale selle jagas Anti Alasi suvel ka malevlastele ja noorte töölaagris osalejatele kettagolfi mängimise nippe. Pärast pargi avamist viis kolmel õppepäeval paljudele huvilistele koolitusi läbi DG Evolution OÜ juht Harri Reimand.

Raivo Meitus rääkis, et kettagolfi pargi rajamise idee tuli kohalikelt ettevõtjatelt, kes soovisid pargi rajamisele oma õla alla panna. Toona leiti, et raja ehitusse oleks mõistlik suunata Reformierakonna nn katuseraha 10 000 eurot, mille oli riigikogu riigieelarvest Jõgeva linnale määranud. Nii saab park ühe korraga valmis. 2015. aasta sügisel vaadatigi ehitajaga piirkond üle ning kui investeeringuraha saabus, sai kohe hanke tellida. Kettgolfi pargi rajas DG Evolution. Ettevõtjad on panustanud kettagolfi pargi valmimisse kevadistel koristustalgutel, kus eeltööna puhastati rajad võsast.

Tekitab hasarti

Jõgeva kettagolfi rajal on üheksa korvi. Harjutusväljakul on kümneski korv, kus saab treenida lähiviskeid. Spordikeskuse juhataja sõnul jääbki Jõgeva rada üheksa korviga, sest ruumi raja laienemiseks ei ole. Kuid suuremate võistluste ajal on võimalik korve juurde panna või rada kaks korda läbida. Eelmisel aastal toimusid rajal nii Jõgeva linna, kui Jõgevamaa meistrivõitlused. Jõgeva rada oli üks osa ka üleriigilisest seeriavõitlusest. Ametlik kettagolfi pargi avavõitlus peeti möödunud aasata augustis.

Taldrikut ei lennutata ainult suvel, vaid ka talvel, mil Jõgeval peetakse kettagolfi talvesarja Käpik võistlus. Priit Toru sõnul on kettagolf igas vanuses ja sportlikus vormis huvilisele jõukohane ning mõnus tegevus kogu perega vaba aja sisustamiseks. Mängus on vaja osavust ja see tekitab hasarti – iga võistleja võtab eelkõige mõõtu just iseendaga. Spordikeskuse juhataja tuletas meelde, et Virtusest saab laenutada nii kettaid kui tellida koolitusi. Lisaks leiab raja plakatitelt õpetusi.

Linnapea ja spordikeskuse juht kutsuvad inimesi üles rada hoidma. Rajale on paigaldatud uued metallist plakatid, sest pehmemast materjalist infosildid lõhkusid vandaalid ära.

Pidevalt arenemas

Virtuse terviserada ja kettagolfi park annavad inimestele võimaluse värskes õhus sportimiseks. 2015. aastal määrati nn katuserahana Jõgeva linnale 15 000 eurot investeeringuteks. Linnavalitsus lisas sellele 11 000 eurot ning selle eest ehitati Virtuse terviserajale valgustus. Toru sõnul on õhtul kella üheksani valgustatud rada spordisõpru juurde toonud. Rajal on nii jooksjaid kui kepikõndijaid. Talviste ilmadega saab nautida suusatamist.

Linnapea Raivo Meitus sõnas, et sel aastal saab terviserajal uue ilme ja atraktsioonid välijõusaal. Igal aastal isutatakse pargi põhjapoolsesse külge uusi okaspuid, et kaitsta terviserada tuule eest.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus