Jõgeva sotsiaalkeskuse Elukaar juhina jätkab Heli Raevald

Neljapäeva õhtupoolikul otsustas Jõgeva Sotsiaalkeskuse Elukaar nõukogu kuulutada asutuse juhataja ametikohale välja kuulutatud konkursi võitjaks senise juhataja Heli Raevaldi.


Nii juhataja kui ka nõukogu liikmete sõnul vajab sotsiaalkeskus Elukaar elanike üldist vananemist arvestades juurdeehitust. Jõgeva Sotsiaalkeskuse Elukaar nõukogu tänas senist juhatajat Heli Raevaldi ja palus tal ametis jätkata. “Konkursil oli võimalus valida mitme kandidaadi vahel,” ütles nõukogu esimees Jüri Toit.

Konkursikuulutust nägi Facebookis

“Jõgeva Sotsiaalkeskuse Elukaar juhatajaks otsustasin taas kandideerida põhjusel, et olen asutuse töösse sisse elanud, lähedaseks on saanud töötajad ja inimesed, kellele Elukaar on koduks. Elukaare juhataja konkursi välja kuulutamisest lugesin Jõgeva linna Facebooki lehelt. Pean sotsiaalmeediat oluliseks infoallikaks. Samas arvan, et korrektne olnuks nõukogul konkursist ametisolevat juhatajat teavitada vahetus vestluses või telefonitsi. Nüüd on aga tulemus selgunud, saan jätkata stabiilses töökeskkonnas,” rääkis Heli Raevald.

Raevald on praegu Jõgeva linnas opositsioonis oleva Keskerakonna liige ja linnavolikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees. “Mina arvan, et linnaasutuste juhtide ametikohad ei tohiks olla poliitilised, vaid juht peaks olema ennekõike oma valdkonna võimekas spetsialist. Samuti leian, et sotsiaalkeskusele Elukaar tasuks juht valida mitte kolmeks, vaid viieks aastaks. Siis on rohkem aega süveneda ja oma plaane ellu viia,” ütles Elukaare nõukogu liige Lea Metsmees, kes on Isamaa ja Res Publica Liidu liige. Nõukogu esimees Jüri Toit on reformierakondlane ja nõukogusse kuuluv Kristian Vaarpuu sotsiaaldemokraat. “Heli Raevald on osanud hoida sotsiaalkeskuses tööle pühendunud meeskonda. Tema eestvedamisel on hooldusasutust põhjalikult nüüdisajastatud,” lisas ta.

Elukaar vajab juurdeehitust

“Jõgeval ja selle ümbruses kasvab vanemaealiste elanike osakaal. Arvestades seda oleks sotsiaalkeskusele Elukaar vaja juurdeehitust. Maja võiks isegi kaks korda suuremaks saada. Haldusreformi käigus loodavas Jõgeva vallas on plaani elluviimiseks ehk paremad tingimused. Samas võib tekkida küsimus, kas näiteks Torma valla eakad soovivad veeta vanaduspäevi Jõgeva linna sotsiaalasutuses. Võimalik, et nad eelistavad kodulähedasemat võimalust,” arutles Jüri Toit.

Ta märkis, et uusi ideid võiks pakkuda ja teostada ka sotsiaalkeskuse Elukaar elanike vaba aja atraktiivsemal sisustamisel. Lisaks raamatute lugemisele võiks välja pakkuda teisigi huvitegevusi,” tõi Toit välja.

Heli Raevald tõdes, et taas ametisse valituna tekkinud kindlustundes on paremad võimalused süveneda asutuse arendamisse ja ka juurdeehituse teemaga tegelemisse.

“Hea, et sotsiaalkeskuse juhina jätkab inimene, kes on asutusse väga palju oma oskusi, tarkust ja südant panustanud. Mäletan, kui Heli Raevald alustas esimest korda tööd Elukaare juhina. Siis ilmus majja naiselik käsi, mis tõi kaasa ilu ja sära. Toodi vanaaegses stiilis uus mööbel, ruumid kaunistati lilledega. Mul on hea meel, et Elukaares töötab meditsiiniõde, see võimaldab elanike tervisele põhjalikult tähelepanu pöörata,” ütles sihtasutuse Jõgeva Haigla juhataja Peep Põdder.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus