Jõgeva sõpruslinna Kaarina õpetajad käisid külas

Lõppeval nädalal külastas kolm õpetajat Jõgeva sõpruslinnast Kaarinast meie linna haridusasutusi. Peeti plaani ühiste projektide algatamiseks.


Õpetajad külastasid Jõgeva muusikakooli, noortekeskust, lasteaeda “Karikakar”, Jõgevamaa gümnaasiumi ning linna põhikooli. Tena Laukkanen, Janne Mäkitalo ning Riina Tamminen on põhikooliõpetajad ning olid eelkõige huvitatud edasisest koostööst just Jõgeva põhikooliga. “Soovime selle külastusega saada rohkem kontakte koolide vahel, et edaspidi koostöös projekte läbi viia,” rääkis Tamminen. Õpetaja Laukkanen lisas, et Erasmus-projektide abiga on võimalik korraldada õpilasvahetusi. Samas pole välistatud ühised laagrid ning keeleõpe. Draamaõpetajana töötav Tena Laukkanen nägi esimest koostöövõimalust Tuulelaste teatrifestivalis, kus tal oleks hea võimalus juba jaanauari lõpus oma õpilastega osaleda.

Jõgeva põhikoolis õpib soome keelt 50 õpilast. Keele harjutamiseks saab näiteks Kaarina kooliga videokõne abil ühendust võtta. Nii Kaarina kui Jõgeva põhikool võiksid iga uue projekti alguses kaasata võimalusel õpilasi sõpruslinnast.  “Mul on hea meel, et Piikkiö põhikooli õpetajate koostööalgatus langes n-ö viljakale pinnasele: sisukas ja elav arutelu ning soe vastuvõtt Jõgeva põhikoolis näitas meie kooli huvi piiriüleste projektide ja ühistegevuse vastu. Loodan väga, et vähemalt üks hea idee saab ka ellu viidud ja püüan sellele ka ise igati kaasa aidata,“ lausus Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialist Erki Teder.

Kaarina on Lääne-Soomes Turu linna külje all asuv kolmekümne tuhande elanikuga kiirelt arenev mereäärne omavalitsus. Jõgeva sõlmis Kaarinaga sõpruslepingu 2005. aastal. Sõpruslinnad on teinud vastastikku mitmeid visiite.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus