Jõgeva raudteejaama ooteruum avatakse detsembri alguses

Pärast Jõgeva raudteejaama uue perrooni ehitamist puudub praegu ligipääs jaamahoonele, kuid Eesti Raudtee esindajad lubasid ooteruumi siiski detsembri alguses avada.

Eelmise aasta novembris rääkis Jõgeva linnavalitsus Eesti Raudtee tütarfirma ja raudteejaama haldajaga EVR Infraga, et talveperioodiks Jõgeva jaamahoone ooteruum lahti tehtaks. Siis saadi kokkuleppele ning jaamahoone jäi reisijatele avatuks. Ooteruumi kommunaalkulud kattis siiski linnavalitsus. 

Jamahoonele paigaldatakse uued uksed

Jõgeva uue perrooni ehitamise käigus lammutati jaamahoone ees olev vana perroon ning seetõttu puudub praegu ooteruumi uksele juurdepääs. “Kaldtee küll on, arvestamaks vankriga ja ratastoolis liikujaid, kuid kaldtee viib aknani. Sellest küljest, kus vanasti asus uks, puudub nüüd igasugune ligipääs,” vahendas linnavalitsuse seisukohta pressiesindaja Karl Sakrits.

Kui möödunud aastal palus linnavalitsus EVR Infral ooteruum avada ning kattis ka selle ülalpidamise kulud, siis tänavu hoolitseb selle eest EVR Infra ise.

Uue perrooni ehitamisega nihutati jaamahoonele lähim raudteeharu veel lähemale ning seetõttu tuli lammutata hoone ees asuv platvorm ja ka ooteruumi esine sissepääs. Edelaraudtee müügijuht Annemari Oherd kinnitas, et nad on läbirääkimisi pidanud Eesti Raudtee esindajatega ning ooteruum kavatsetakse avada detsembri alguses. Oherd vahendas, et Eesti Raudtee paigaldab kuu alguses jaamahoonele uued uksed ja siis on plaanis esimesel võimalusel ka ootesaal reisijatele avada. 

Reisijaid häirib järjekordselt rikkis kell

Lisaks ooteruumi puudumisele on reisijate mureks ka sõiduplaanide kehv paigutus. Praegu on ainukene sõiduplaan keset uut perrooni ja paljudel liikumisraskustega ja ajahädas olevatel inimestel pole võimalik iga kord rongi väljumise aja kontrollimiseks perrooni keskele turnida.

Edelaraudtee esindajad lubasid pärast ootesaali avamist infotahvli ja sõiduplaanid ka sinna paigaldada.

“Jõgeva rahvale vastu tulles jätkame kindlasti senist praktikat paigaldada info ka ootesaali aknale, loetavana väljastpoolt. Tulenevalt standardsest ooteplatvormi projektist, on infotahvlile ette nähtud asukoht ooteplatvormi keskel varikatuse all. Senine infostend oli kasutusel ajutisena ja on tänaseks päevaks maha võetud,” kinnitas Edelaraudtee müügijuht.

Jõgeva raudteejaama seinal asuv kolmefunktsiooniline kell peaks näitama täpset aega, kuupäeva ja õhutemperatuuri, kuid ei funktsioneeri juba enam kui kuu aega korrektselt. Ainukesena töötab õigesti temperatuurinäidik, kellaaeg on mitu tundi ning kuupäev isegi kuu jagu vale. Varem on kellaga probleeme olnud eelmisel sügisel, mil raudteejaama ajanäitaja pärast kellakeeramist veel mitu nädalat suvist aega kuvas.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus